UrDU rektori Urganch tumanidagi oʻziga biriktirilgan yoshlar xonadonlarida bo′ldi
Mahallalarda yoshlar bilan ishlash masalalarini muvofiqlashtirish maqsadida viloyat komissiyasining qarori bilan 2024-yilda alohida ishlash talab etiladigan yoshlar viloyat OTM rektorlari qatori Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevga ham biriktirilgan.
Shu munosabat bilan bugun, 19-aprel kuni rektor B.Abdullayev va rektor maslahatchisi R.Sharipovlar  Urganch tumanining “Oʻrta doʻrman” mahallasida yashovchi ijtimoiy himoyaga muhtoj, kam ta′minlangan  yoshlar bilan uchrashish maqsadida xonadonlarda boʻldi.
Xususan, ushbu mahallada yashovchi Sarvinoz Allanazarova,  Feruza Jabborovalarning uylarida boʻlib, yoshlarning ijtimoiy holatini yaxshilash, mavjud muammolarini hal qilishga koʻmaklashish maqsadida yoshlar va ularning oila aʼzolari bilan suhbatlashdi, yashash sharoitlari bilan tanishdi. Muammolari va qiziqishlarini oʻrgandi.

The rector of UrSU visited the youth houses attached to him in Urgench district
In order to coordinate the issues of working with young people in the neighborhoods, according to the decision of the regional commission, young people who are required to work separately in 2024 have been assigned to the rector of the Urgench State University, Bakhrom Abdullayev, along with the rectors of the regional HEIs.
In this regard, today, April 19, Rector B. Abdullayev and Rector's adviser R. Sharipov visited the apartments of the underprivileged young people in need of social protection living in "Orta Dorman" neighborhood of Urgench district.
In particular, he visited the homes of Sarvinoz Allanazarova and Feruza Jabborova, who live in this neighborhood, and talked with the young people and their family members, got acquainted with their living conditions, in order to improve the social status of the young people and help them solve their existing problems. Learned about their problems and interests.