UrDU rektori Urganch tumanidagi oʻziga biriktirilgan yoshlar xonadonlarida bo′ldi
Mahallalarda yoshlar bilan ishlash masalalarini muvofiqlashtirish maqsadida viloyat komissiyasining qarori bilan 2024-yilda alohida ishlash talab etiladigan yoshlar viloyat OTM rektorlari qatori Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevga ham biriktirilgan.
Shu munosabat bilan bugun, 19-aprel kuni rektor B.Abdullayev va rektor maslahatchisi R.Sharipovlar  Urganch tumanining “Oʻrta doʻrman” mahallasida yashovchi ijtimoiy himoyaga muhtoj, kam ta′minlangan  yoshlar bilan uchrashish maqsadida xonadonlarda boʻldi.
Xususan, ushbu mahallada yashovchi Sarvinoz Allanazarova,  Feruza Jabborovalarning uylarida boʻlib, yoshlarning ijtimoiy holatini yaxshilash, mavjud muammolarini hal qilishga koʻmaklashish maqsadida yoshlar va ularning oila aʼzolari bilan suhbatlashdi, yashash sharoitlari bilan tanishdi. Muammolari va qiziqishlarini oʻrgandi.

Ректор УрГУ посетил прикрепленные к нему дома молодежи Ургенчского района
В целях координации вопросов работы с молодежью в махаллях, согласно решению областной комиссии, наряду с ректорами региональных вузов, за ректором Ургенчского государственного университета Бахромом Абдуллаевым тоже закреплены молодёжь, с которыми в 2024 году обязаны работать отдельно.
В связи с этим сегодня, 19 апреля, ректор Б.Абдуллаев и советник ректора Р.Шарипов посетили квартиры малообеспеченной молодежи, нуждающейся в социальной защите, проживающей в махалле «Средний Дорман» Ургенчского района.
В частности, были посещены дома Сарвиноз Алланазаровой и Ферузы Джабборовой, проживающих в этой махалле, пообщались с молодёжью и членами их семей, ознакомились с условиями их жизни, с целью улучшения социального положения молодежи и помочь им решить существующие проблемы. Узнали об их проблемах и интересах.