Prokuror va talaba-yoshlar uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun, 20-aprel kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi Urganch tumani prokurori S.G‘aybiyev ishtirokida boʻlib oʻtdi.
Shuningdek, uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Diniy ishlar bo‘yicha qo‘mitaning Urganch tumani bo‘yicha bosh mutaxassisi O.Palvanov,  Urganch tumani kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi boshlig‘i A.Ruzmetov hamda Urganch tuman Yoshlar ishlari agentligi mutaxassisi J.Niyazmetovlar ishtirok etdi.
Uchrashuvni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi.
Tadbirda yoshlarni ma'naviy barkamol qilib tarbiyalash, mafkuraviy immunitetni mustahkamlash, har tomonlama yetuk avlod bo'lib yetishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilganligi to'g'risida soʻz yuritildi. Yoshlar bandligini taʼminlashga qaratilgan ishlar haqida gapirilib, ishga joylashishda ARGOS ning oʼrni haqida toʼxtalib oʼtildi. Talabalar orasida jinoyatchilik va diniy ekstremizm oldini olish, yoshlarda korrupsiyaga nisbatan toqatsiz munosabatni shakllantirish borasida  tavsiyalar berildi.

Встречи прокурора со студентами продолжаются
Сегодня, 20 апреля, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета прошла встреча «Прокурор и молодежь» с участием прокурора Ургенчского района С.Гайбиева.
Также на встрече присутствовали главный специалист Комитета по делам религии Республики Узбекистан Ургенчского района О.Палванов, начальник Ургенчского района отдела по борьбе с бедностью и поддержке занятости А.Рузметов и  специалист Агентства молодежи Ургенчского района Дж.Ниязметов.
Встречу открыл первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев.
На мероприятии было сказано, что созданы все условия для нравственного воспитания молодежи, укрепления идеологического иммунитета, для того, чтобы она стала зрелым во всех отношениях поколением. Они рассказали о работе, направленной на обеспечение занятости молодежи, а также обсудили роль АРГОС в трудоустройстве. Были даны рекомендации по профилактике преступности и религиозного экстремизма среди студентов, формированию нетерпимого отношения к коррупции среди молодежи.