Rektor yoshlar xonadonlarida...
Mahallalarda yoshlar bilan ishlash masalalarini muvofiqlashtirish maqsadida viloyat Komissiyasining qarori bilan 2024-yilda alohida ishlash talab etiladigan 34 nafar Urganch tumani   “O‘rta do‘rman” mahallasida yashovchi yoshlar Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevga nomma-nom biriktirilgan.
Bugungi kunda ushbu yoshlarning ijtimoiy holatini yaxshilash, mavjud muammolarini bartaraf etish, kasb-hunar va chet tillariga oʻqitish, ularni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash hamda boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida “Yoʻl xarita”si ishlab chiqilib, shu asosda tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, bugun,  22-aprel kuni ham rektor Baxrom Abdullayevning Urganch tumani   “O‘rta do‘rman” mahallasida boʻlib, mahalla yetakchisi bilan birgalikda oʻziga biriktirilgan yoshlarni uylariga tashrifi davom etdi. Ushbu mahallada yashovchi Sarvinoz Abdullayeva, Azizbek Shokirov, Sevinch Ermetovalarning  uylariga borib, yoshlarning oʻzlari va ota-onalari bilan suhbatlashdi. Ularni qiynayotgan muammolari bilan qiziqdi, yashash sharoitlarini yaqindan oʻrgandi.
Rektor yoshlarning xonadonlariga birma-bir borib oʻrganar ekan, Sarvinoz Abdullayevaga tikuv mashinasi berishni, Azizbek Shokirovga oʻqishga kirishi uchun ushbu mahalla qoshidagi maktabda bepul oʻquv kurslari tashkil qilib berishni, Sevinch Ermetovaga esa bir martalik kontrakt mablagʻini toʻlib berish hamda ishga joylashlashtishni vaʼda qildi. Oʼz navbatida, yoshlar ushbu eʼtibordan behad mamnun ekanliklarini bildirib, chuqur minnatdorchilik bildirdilar.

Rector in youth apartments...
In order to coordinate issues of working with youth in neighborhoods, 34 youngsters  living in "Orta Dorman" neighborhood of Urgench district, who are required to work separately in 2024 by the decision of the Regional Commission, were assigned to Urgench State University Rector Bakhrom Abdullayev.
Today, in order to improve the social condition of these youngsters, eliminate their existing problems, teach them professions and foreign languages, educate them in the spirit of patriotism, and meaningfully organize their free time, a "Road Map" has been developed, and systematic work is being carried out on this basis.
In particular, today, April 22, Rector Bahrom Abdullayev visited the houses of the young people attached to him in "Orta Dorman" neighborhood of Urgench district, together with the leader of the neighborhood. He went to the houses of Sarvinoz Abdullayeva, Azizbek Shokirov, and Sevinch Ermetova, who live in this neighborhood, and talked with the youngsterds themselves and their parents. He was interested in their problems and closely studied their living conditions.
While visiting the youngsters' homes one by one, the rector promised to give a sewing machine to Sarvinoz Abdullayeva, to organize free training courses for Azizbek Shokirov in the school near this neighborhood, and to pay Sevinch Ermetova a one-time contract and get a job. In turn, the young people expressed their deep gratitude and expressed their satisfaction with this attention.