Ozarbayjon Respublikasida bo’lib o’tgan nufuzli xalqaro anjumanda Urganch davlat universiteti professorlari ishtirok etishdi
Joriy yilning 15-aprel kuni Ozarbayjon Respublikasi Ilmlar akademiyasida ozarbayjon shoiri Muhammad Fuzuliy tavalludining 530 yilligiga bag'ishlab “Daho ozarbayjon shoiri Muhammad Fuzuliy musulmon madaniyatining tuhfasi sifatida” mavzusida Xalqaro ilmiy anjuman bo'lib o'tdi.
Ushbu konferensiyada Urganch davlat universitetidan borgan delegatsiya ham ishtirok etdi va O'zbek filologiyasi fakulteti dekani, professor D.G'ayipov turkiy adabiyotning mashhur qalam sohiblaridan biri bo’lgan Muhammad Sulaymon o'g'li Fuzuliy lirikasidagi insonning ma’naviy olami borasida ma'ruza qildi.

Professors of Urganch State University participated in the prestigious international conference held in the Republic of Azerbaijan
On April 15 of this year, the Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan held an international scientific conference dedicated to the 530th anniversary of the birth of the Azerbaijani poet Muhammad Fuzuli on the topic "Genius Azerbaijani poet Muhammad Fuzuli as a gift of Muslim culture".
A delegation from Urganch State University also participated in this conference, and the dean of the Faculty of Uzbek Philology, Professor D. Ghayipov spoke about the spiritual world of man in the lyrics of Fuzuli, one of the famous writers of Turkish literature. made a prayer.