Xabaringiz bor, o'zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 34 yilligi munosabati bilan 21-oktabr kuni o'tkazilgan tantanali tadbirda UrDU O'zbek filologiyasi fakultetining bir qator professor-o'qituvchilari, jumladan, f.f.d., professor Z.Do'simov, f.f.d., professor D.G'ayipov, f.f.n., dotsent A.Primov, f.f.d., professor A.O'razboyevlar o'zbek tilini rivojlantirishga qo'shgan hissalari uchun Xorazm viloyati hokimi Jo'rabek Rahimov tashakkurnomasi va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.
Bugun bo'lib o'tgan Kengash yakunida O'zbek filologiyasi fakulteti dekani, professor D.G'ayipov tashakkurnomalarni o'z egalariga topshirib, ustozlarimizni ushbu e'tirof bilan qutlab o'tdi.
Shuningdek, referendum va saylov jarayonlarida faol qatnashganligi, jamoat ishlarida jonbozlik ko'rsatganligi uchun fakultetimizning bir qator professor-o'qituvchilariga Urganch shahar hokimi O.Xolboyev tashakkurnomasi topshirildi.

As you know, on the occasion of the 34th anniversary of the granting of the status of the state language to the Uzbek language, a number of professors of the faculty of Uzbek philology of UrSU, including professor Z.Dosimov, professor , Professor D. Ghayipov, Ph.D., Associate Professor A. Primov, Ph.D., Professor A. Orazboyev were awarded with a letter of thanks and souvenirs from Khorezm Region Governor Jorabek Rahimov for their contribution to the development of the Uzbek language.
At the end of today's Council, the dean of the faculty of Uzbek philology, professor D. Gayipov handed over the certificates of thanks to their owners and congratulated our teachers with this recognition.
Also, a number of professors and teachers of our faculty were given a letter of thanks from the mayor of Urganch, O. Holboyev, for their active participation in the referendum and election processes, and for their dedication to public affairs.