Urganch shahridagi "Imom Faxriddin ar-Roziy" o'rta maxsus islom bilim yurtida ma'naviy-ma'rifiy uchrashuv bo'lib o'tdi.
"Imom Faxriddin ar-Roziy" o'rta maxsus islom bilim yurtida g'azal mulkining sultoni Mir Alisher Navoiy hamda buyuk shoir va davlat arbobi Zahiriddin Muhammad Boburning tavallud kunlari munosabati bilan ma'naviy-ma'rifiy tadbir tashkil qilindi.
Unda UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilishunosligi kafedrasi professori A.O'razboyev o'z ma'ruzasi bilan ishtirok qildi. Ma'ruza davomida ikki buyuk siymo hayoti va ijodi, boy adabiy merosi yuzasidan ma'lumot berildi. Ularning asarlari tilimiz rivoji uchun noyob manbalar ekanligi ta'kidlandi. Shuningdek, tadbir ishtirokchilari tomonidan berilgan savollarga javob berilib, Navoiy va Bobur ijodi o'z vaqtida va hozir ham sevib o'qilishi aytib o'tildi.

A spiritual-educational meeting was held at "Imam Fakhriddin ar-Razi" secondary special Islamic school in Urganch.
In "Imam Fakhriddin ar-Razi" secondary special Islamic educational institution, a spiritual and educational event was organized in connection with the birthdays of Mir Alisher Navoi, the sultan of the ghazal estate, and the great poet and statesman Zahiriddin Muhammad Babur.
A. Orazboyev, professor of the department of Uzbek linguistics, Faculty of Uzbek philology of UrSU, participated in it with his lecture. During the lecture, information was given about the life and work of two great figures, as well as their rich literary heritage. It was noted that their works are unique resources for the development of our language. Also, the questions asked by the participants of the event were answered, and it was mentioned that the works of Navoi and Babur are read with love in their time and even now.