Urganch davlat universiteti rektori ijodkorlar bilan uchrashdi
Bugun, 4-may kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati boʻlimi rahbari, shoira Gavhar Ibodullayeva hamda Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, " Xonqa hayoti" gazetasi bosh muharriri Muhabbat Safoyevalar bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Ijodkorlar bilan kechgan samimiy muloqotda yurtimiz bo‘ylab yoshlarni kitob mutolaasiga jalb etish, taniqli yozuvchi va shoirlar ijodini targʻib qilish orqali badiiy adabiyotga qiziqish uygʻotish, badiiy savodxonlik darajasini oshirish orqali ularni vatanparvarlik va yurtimiz kelajagiga daxldorlik ruhida tarbiyalashga qaratilgan “Ma’rifat ulashib” loyihasi hamda ushbu loyihani yoshlar hayotidagi muhim ahamiyati, Urganch davlat universiteti hamda Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati boʻlimining hamkorlik aloqalari yanada mustahkamlash, talaba-yoshlar bilan taniqli shoir va yozuvchilarni uchrashuvlarini koʻproq oʻtkazish orqali yoshlar orasida kitobxonlikni keng targʻib qilish kabilar haqida soʻz yuritildi.
Uchrashuv yakunida rektor B.Abdullayev “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida Urganch davlat universiteti bilan yaqindan hamkorlik qilib, talaba-yoshlar bilan ijodiy uchrashuvlar oʻtkazishda faol ishtirok qilib kelayotgan shoiralar Gavhar Ibodullayeva hamda Muhabbat Safoyevalarga chuqur minnatdorchilik bildirib, esdalik sovgʻalarini topshirdi.

Ректор Ургенчского государственного университета встретился с деятелями искусства
Сегодня, 4 мая, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев встретился с руководителем Хорезмского отделения Союза писателей Узбекистана поэтессой Гавхар Ибадуллаевой и членом Союза писателей Узбекистана Мухаббатом Сафоевой, редактором -руководителем газеты «Жизнь в Ханке».
Проект «Делимся просвещением», направленный на привлечение молодежи со всей страны к чтению книг, пропаганду творчества известных писателей и поэтов, повышение их интереса к художественной литературе, повышение уровня художественной грамотности, обучение их дух патриотизма и сопричастности к будущему нашей страны, а также важное значение этого проекта в жизни молодежи, дальнейшее укрепление сотрудничества между Ургенчским государственным университетом и Хорезмским областным отделением Союза писателей, широкая пропаганда чтения среди молодежи, проводя больше встреч известных поэтов и писателей со студентами и молодежью.
В завершение встречи ректор Б.Абдуллаев выразил глубокую благодарность поэтам Гавхар Ибадуллаевой и Мухаббат Сафоевой, которые активно участвуют в творческих встречах со студентами и молодежью в тесном сотрудничестве с Ургенчским государственным университетом в рамках « Делимся просвещением» и вручили сувениры.