"Talabalar festivali - 2024" final bosqichining taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
Festivalning yakuniy tadbirida viloyat hokimi Jo‘rabek Raximov ishtirok etib, ko‘rik-tanlovlar va sport musobaqalarida g‘olib bo‘lgan talaba-yoshlarni munosib taqdirladi.
Mazkur festivalda Urganch davlat universitetining har jabhada faol, shijoati baland, iqtidorli talabalari ham ko'plab tanlov va musobaqalarda faxrli o'rinlarni qo'lga kiritishdi. Jumladan:
Futbol bo'yicha musobaqalarida 1-o'rin;
“Shunqorlar” harbiy vatanparvarlik musobaqalarida 1-o'rin;
Voleybol sport musobaqasida 1-o'rin;
“Munozara” intellektual o'yinida 1-o′rin;
"Oshpazlar" tanlovida jamoaviy hisobda 1-o′rin;
Ping-pong sport turi boʻyicha talabalarimiz erkaklar o'rtasida Dilshod Rajabov, ayollar o'rtasida esa Hilola Jumaniyozovalar 1-o'rinni qayd etishdi.
Ayollar o‘rtasida o'tkazilgan shaxmat sport musobaqalarida Guli Sharifboyeva 1-o'rinni qo'lga kiritdi.
“Mushoira" tanlovida Zahroxon Ro'zmetova 1-o'ringa sazovor bo'ldi.
"Talabalar ovozi" ko'rik-tanlovida Shamsiddin Halillayev 2-o'ringa ega bo′ldi.
“Zakovat” intellektual o'yinlarida 3-o'rin;
“Quvnoqlar va zukkolar” ko'rik-tanlovida 3-o'rin;
Armrestling musobaqasida Shixnazar Iskandarov va Street workout sport turi bo'yicha Tolibjon Mavlonberdiyevlar 3-o'rinni egallashdi.
Talabalarimizning ushbu yutuq va marralari butun jamoamizga faxr va iftixor bag'ishlamoqda.
Urganch davlat universiteti ma′muriyati ushbu festivalda faol ishtirok etib, g′oliblikni qo′lga kiritgan barcha talabalarimiz va ularning ustozlariga chuqur minnatdorchilik bildiradi va butun universitet jamoasini navbatdagi yutuqlar bilan samimiy qutlaydi.

Состоялась церемония награждения заключительного этапа «Студенческого фестиваля – 2024»
Сегодня в комплексе Джалолиддина Мангуберди в Ургенче состоялась церемония награждения победителей всех олимпиад и конкурсов в рамках «Студенческого фестиваля – 2024», проходившего в течение 4 дней с участием студентов всех высших учебных заведений нашего региона.
Хаким области Жорабек Рахимов принял участие в заключительном мероприятии фестиваля и наградил победителей конкурсов и спортивных соревнований.
На этом фестивале активные, увлеченные и талантливые во всех аспектах студенты Ургенчского государственного университета заняли почетные места во многих конкурсах и соревнованиях. Включая:
1-место в соревнованиях по футболу;
1-место на конкурсах военного патриотизма «Шункорлар»;
1-место в спортивных соревнованиях по волейболу;
1-место в интеллектуальной игре «Дискуссия»;
1-место в командном зачёте в соревновании «Шеф-повара»;
Дилшод Раджабов и Хилола Джуманёзова заняли 1 место среди мужчин и женщин по пинг-понгу.
Гули Шарифбоева заняла 1-место в женских соревнованиях по шахматам.
Захрохан Розметова заняла 1-место на конкурсе «Мушоира».
Шамсиддин Халиллаев занял 2-место на конкурсе «Голос студентов».
3-место в интеллектуальных играх «Заковат»;
3-место в конкурсе «Веселый и умный»;
Шихназар Искандаров занял 3-е место в соревнованиях по армрестлингу, а Талибжон Мавлонбердиев – в уличном воркауте.
Эти достижения и вехи наших студентов являются источником гордости для всего нашего сообщества.
Руководство Ургенчского государственного университета выражает глубокую благодарность всем нашим студентам и их преподавателям, принявшим активное участие в этом фестивале и выигравшим приз, и искренне поздравляет весь коллектив университета с дальнейшими достижениями.