Rektor Astraxan davlat universiteti ilmiy markazlari bilan tanishdi
26-iyul kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev  hamda Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyevlar Astraxan davlat universiteti bo‘ylab sayohat qilishdi.
Xususan, universitet tarkibiga kiruvchi laboratoriyalar, ilmiy kutubxona, kasbiy oliy tarjimonlik maktabi va universitetning boshqa tuzilmalarida bo‘ldilar. Universitet sharoitlari bilan tanishuv davomida Astraxan davlat universitetining moddiy-texnik ta’minoti, kafedralarning rejalari va yutuqlari, ularning talabalar ta’lim-tarbiyasidagi ahamiyati haqida maʼlumotlarga ega boʻldilar.
Kasbiy oliy tarjimonlik maktabi vakillari tomonidan tarjimonlarni tayyorlash, sinxron tarjima markazi faoliyati, har yili talabalar va bitiruvchilarni amaliyotga hamda ishlashga qabul qiladigan rus va xorijiy hamkorlar haqida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, kiberfizik tizimlar va metallga ishlov berish texnologiyalari ilmiy-tadqiqot va ishlanmalar byurosi, logistika yechimlarini tadqiq qilish ilmiy-taʼlim markazi, “Kelajak oʻqituvchisi” markazida boʻldi. Kutubxona va nashriyot majmuasida "Quyi Volga arxeologiyasi" maktabi faoliyati doirasidagi ko'rgazmalar bilan tanishdilar.

Rector got acquainted with research centers of Astrakhan State University
On July 26, Rector of Urgench State University B. Abdullayev and Vice-Rector for International Cooperation G. O'razboyev toured Astrakhan State University.
In particular, they visited the laboratories, scientific library, professional higher translation school and other structures of the university. During the acquaintance with the conditions of the university, they got information about the material and technical support of the Astrakhan State University, the plans and achievements of the departments, their importance in the education of students.
The representatives of the Higher Vocational School of Translation provided information about the training of translators, the activities of the simultaneous translation center, Russian and foreign partners who accept students and graduates for internships and work every year.
He also visited the Bureau of Research and Development of Cyber-Physical Systems and Metalworking Technologies, the Research and Education Center for Logistics Solutions, and the "Teacher of the Future" center. In the library and publishing complex, they got acquainted with the exhibitions within the activity of the "Lower Volga Archaeology" school.