UrDU da xalqaro FEP loyihasi haqida trening tashkil etildi
Bugun, 7-sentabr kuni Xorijiy filologiya fakultetida AQShning Toshkentdagi elchixonasi hamda O‘zbekiston Respublikasida Xalqaro ta’lim bo‘yicha Amerika Kengashlarining filiali hamkorligida tashkil etilgan Faculty Enrichment Program (FEP) loyihasi to’g’risida seminar-trening o’tkazildi.
Seminarda Xorijiy filologiya fakulteti dotsenti (Khorezm Alumni RAR) Feruza Masharipova hamda Raqamli ta’lim texnologiyalar markazi boshlig’i (FEP dasturi Alumni) Sultonmahmud Polvanovlar oliy ta’lim muassasalari o‘qituvchilari uchun tashkil etilgan dasturining 2025-yil bahorgi va kuzgi qabuli, to‘rt oy davom etuvchi akademik malaka oshirish kursi hamda FEP dasturining mazmun-mohiyati haqida ma’lumotlar berishdi.
Trening Ingliz tili va adabiyoti hamda Fakultetlararo chet tillar kafedralari o’qituvchilari ishtirokida o’tkazildi.

UrSU organized a training on the international FEP project.
Today, on September 7, a seminar-training on the Faculty Enrichment Program (FEP) project, organized in cooperation with the US Embassy in Tashkent and the branch of the American Councils on International Education in the Republic of Uzbekistan, was held at the Faculty of Foreign Philology.
At the seminar, Feruza Masharipova, Associate Professor of the Faculty of Foreign Philology (Khorezm Alumni RAR) and Sultanmahmud Polvanov, Head of the Center for Digital Education Technologies (FEP Program Alumni), introduced the spring and autumn 2025 program for teachers of higher education institutions. They gave information about the four-month academic training course and the content of the FEP program.
The training was held with the participation of teachers of English language and literature and inter-faculty foreign language departments.