UrDU da xalqaro FEP loyihasi haqida trening tashkil etildi
Bugun, 7-sentabr kuni Xorijiy filologiya fakultetida AQShning Toshkentdagi elchixonasi hamda O‘zbekiston Respublikasida Xalqaro ta’lim bo‘yicha Amerika Kengashlarining filiali hamkorligida tashkil etilgan Faculty Enrichment Program (FEP) loyihasi to’g’risida seminar-trening o’tkazildi.
Seminarda Xorijiy filologiya fakulteti dotsenti (Khorezm Alumni RAR) Feruza Masharipova hamda Raqamli ta’lim texnologiyalar markazi boshlig’i (FEP dasturi Alumni) Sultonmahmud Polvanovlar oliy ta’lim muassasalari o‘qituvchilari uchun tashkil etilgan dasturining 2025-yil bahorgi va kuzgi qabuli, to‘rt oy davom etuvchi akademik malaka oshirish kursi hamda FEP dasturining mazmun-mohiyati haqida ma’lumotlar berishdi.
Trening Ingliz tili va adabiyoti hamda Fakultetlararo chet tillar kafedralari o’qituvchilari ishtirokida o’tkazildi.

В УрГУ на кафедре «Английский язык и литература» организован тренинг в рамках международного проекта FEP.
Сегодня, 7 сентября, состоялся семинар-тренинг в рамках проекта «Программа повышения квалификации профессорско-преподавательского состава» (FEP), организованный совместно с Посольством США в Ташкенте и филиалом Американских советов по международному образованию в Республике Узбекистан.
На семинаре доцент факультета иностранной филологии (Хорезмский выпускник РАР) Феруза Машарипова и руководитель Центра образовния цифровых технологий Полванов Султанмахмуд (выпускник программы FEP) представили весенне-осеннюю программу 2025 года для преподавателей высшых учебных учреждений. Они предоставили информацию о четырехмесячном академическом курсе обучения и содержании программы FEP.
Обучение проводилось при участии преподавателей английского языка и литературы и межфакультетских кафедр иностранных языков.