Urganch davlat universitetida "Vatan ximoyachilari kuni" munosabati bilan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining 28-yilligi xamda "Vatan ximoyachilari kuni" munosabati bilan Respublikamizning barcha xududlarida bayram tantanalari o‘tkazilmoqda. Jumladan Urganch davlat universitetida xam ana shunday bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Bayramga Urganch shaxridagi 53008 Xarbiy qismning barcha ofitser va askarlari oila a’zolari bilan tashrif buyurdilar. Mexmonlarga Tabiiy fanlar fakul’teti jamoasi tamonidan tayyorlangan turli xil saxna ko‘rinishlari va chiqishlar, Sanatshunoslik fakul’teti talabalarining musiqiy chiqishlari tadbirga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi. Tadbir so‘ngida xamkorlik va bayram tuxfasi sifatida Xarbiy qism boshliq va xizmatchilariga, Urganch davlat universiteti raxbariyatiga tashakkurnomalar berildi. Bayram tadbirlari davom qilmoqda.

В Ургенчском государственном университете состоялось праздничное мероприятие, посвященное Дню защитника Отечества
Сегодня, в связи с 28-летием Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Днем защитников Отечества, праздники проводятся во всех регионах страны. В Ургенчском государственном университете подобное мероприятие было проведено. В праздновании приняли участие все офицеры и солдаты 53008 воинской части в Ургенче. Разнообразные выступления и выступления факультета естественных наук, а также музыкальные выступления студентов факультета искусств подарили гостям отличное настроение. В конце мероприятия руководитель воинской части и сотрудники Ургенчского государственного университета были благодарны за сотрудничество и торжество. Праздничные мероприятия продолжаются.