2024-yil 3-dekabr kuni Urganch davlat universitetida navbatdagi universitet Kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Kengash universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Dastlab Kengash raisi tomonidan anʼanaga muvofiq, oliygoh jamoasining yutuqlari eʼtirof etildi. Jumladan, xalqaro va respublika fan olimpiadalarida, sport musobaqalarida yuqori natijalarga erishgan talabalar va ularning ustozlariga diplom hamda statuetkalari topshirildi, tashakkur bildirildi. Shuningdek, “Sanʼat” kafedrasi professori S.Xudayberganovga Oʻzbekiston Respublikasi Xalqaro adabiyot, san’at, madaniyat va ijtimoiy fanlar akademiyasi tomonidan berilgan Akademik guvohnomasi topshirildi va jamoaning keyingi faoliyatlarida ham davomli muvaffaqiyatlar tilandi.
Shundan soʻng, Kengash yigʻilishida kun tartibidan oʻrin olgan masalalar yuzasidan  masʼullarning hisobot va axborotlari tinglandi. Kengash oʻz ishini har xil masalalar va saylovlar bilan yakunladi.

On December 3, 2024, the next meeting of the University Council was held at Urgench State University. The council was held under the chairmanship of  the acting rector of the university, S.Khodjaniyozov and with the participation of Council members.
First, according to tradition, the achievements of the university team were recognized by the Chairman of the Council. In particular, diplomas and statuettes were handed over to students and their teachers who achieved high results in international and republican science Olympiads, sports competitions, and thanks were expressed. Also, professor of the "Art" department S.Khudayberganov was presented with an academic certificate issued by the International Academy of Literature, Art, Culture and Social Sciences of the Republic of Uzbekistan, and the team was wished continued success in its further activities.
After that, the reports and information of the officials on the issues included in the agenda of the Council meeting were heard. The Council concluded its work with various issues and elections.