REKTOR TEXNIKUM BITIRUVCHILARI BILAN UCHRASHDI
????O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 11-yanvardagi 17-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni Oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi Nizom  asosida bitiruvchilarni o‘z sohasiga mos bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish jarayonlari tashkil etildi.
2024/2025-o‘quv yili qabulida Urganch davlat universitetining 15 ta ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha 241 nafar texnikum bitiruvchilari ro‘yhatdan o‘tgan.
✅Bugun suhbat jarayonlari oldidan universitet rektori Baxrom Abdullayev texnikum bitiruvchilari bilan uchrashdi.  Muloqot chogʻida bitiruvchilarga ushbu suhbat  ularning bilim salohiyatlarini aniqlash uchun oʻtkazilayotganini maʼlum qilib, har bir talabgor mazkur suhbatda qatnashishi lozimligini bildirdi. Shuningdek, Korrupsiyaga karshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi  tomonidan turli korrupsion holatlar va manfaatlar to'knashuvi bilan bog'liq xavf-xatarlarni oldini olish borasida tushuntirishlar berildi.

"Ректор встретился с выпускниками техникума"
На основании Положения, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 11 января 2022 года № 17, под названием «Порядок зачисления выпускников успешно завершивших учебу в техникумах в бакалавриат высших учебных заведений на основе собеседования», был организован процесс зачисления выпускников в бакалавриат по направлениям обучения в соответствии с их специальностью через собеседование.
Для приема на 2024/2025 учебный год 241 выпускник техникумов зарегистрировались на 15 образовательных программ в Ургенчском государственном университете.
✅ Сегодня перед началом собеседования ректор университета Бахром Абдуллаев встретился с выпускниками техникумов. Во время встречи он сообщил выпускникам, что собеседование проводится для оценки их знаний и способностей и подчеркнул, что каждый абитуриент обязан принять участие в собеседовании. Также отдел по борьбе с коррупцией «Комплаенс-мониторинг» предоставил разъяснения по мерам предотвращения различных коррупционных ситуаций и конфликта интересов.