REKTOR TEXNIKUM BITIRUVCHILARI BILAN UCHRASHDI
????O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 11-yanvardagi 17-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni Oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi Nizom  asosida bitiruvchilarni o‘z sohasiga mos bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish jarayonlari tashkil etildi.
2024/2025-o‘quv yili qabulida Urganch davlat universitetining 15 ta ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha 241 nafar texnikum bitiruvchilari ro‘yhatdan o‘tgan.
✅Bugun suhbat jarayonlari oldidan universitet rektori Baxrom Abdullayev texnikum bitiruvchilari bilan uchrashdi.  Muloqot chogʻida bitiruvchilarga ushbu suhbat  ularning bilim salohiyatlarini aniqlash uchun oʻtkazilayotganini maʼlum qilib, har bir talabgor mazkur suhbatda qatnashishi lozimligini bildirdi. Shuningdek, Korrupsiyaga karshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi  tomonidan turli korrupsion holatlar va manfaatlar to'knashuvi bilan bog'liq xavf-xatarlarni oldini olish borasida tushuntirishlar berildi.

"The Rector Met with the Graduates of the Technical School"
Based on the Regulation approved by the Resolution No. 17 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on January 11, 2022, titled “Procedure for Admission of Graduates Successfully Completing Technical Schools to the Bachelor’s Degree Programs of Higher Educational Institutions Based on an Interview,” the process of admitting graduates to bachelor’s degree programs in accordance with their field of study through an interview has been organized.
For the 2024/2025 academic year, 241 technical school graduates have registered for 15 educational programs at Urgench State University.
✅ Today, before the interview process, the rector of the university, Baxrom Abdullayev, met with the technical school graduates. During the meeting, he informed the graduates that the interview is being conducted to assess their knowledge and abilities, and emphasized that every applicant must participate in the interview. Additionally, the department responsible for combating corruption, "Compliance Monitoring," provided explanations regarding measures to prevent various corruption-related situations and conflicts of interest.