✅️Universitet fakultetlarida faoliyat olib borayotgan kabinet mudirlari, laborant hamda uslubchi va dispetcherlar bilan profilaktik uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Bugun Korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan o‘tkazilgan ushbu uchrashuvda bo‘lim boshligʻi X.Shihova tomonidan xodimlarning faoliyatlarida yuz berishi mumkin bo‘lgan korrupsiyaviy xavf-xatarlar, ta’magirlik holatlari va tanish-bilishchiliklarni oldini olish borasida tushuntirish ishlari olib borildi. Ish jarayonlarida yig‘ilgan hujjatlardan shaxsiy maqsadlar uchun noqonuniy foydalanmaslik tushuntirildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasining  “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni va qonunosti hujjatlari ijrosini ta'minlash borasidagi ishlar va amalga oshirilayotgan islohotlar haqida xodimlarga maʼlumotlar  berildi.  Korrupsion holatlarni oldini olish va bartaraf etish bo'yicha fikr-mulohazalar bildirildi.
Tizimda sodir bo’lishi mumkin bo’lgan har xil korrupsion holatlar yoki manfaatlar to’qnashuvi yuzaga kelishi mumkin bo’lgan taqdirda bo’limga murojaat qilinishi tushuntirildi.

✅ A preventive meeting was held with the department heads, laboratory assistants, methodologists, and dispatchers working in the university faculties.
In this meeting, organized by the Anti-Corruption Compliance Monitoring Department, the head of the department, X. Shihova, provided explanations regarding potential corruption risks, cases of favoritism, and the prevention of nepotism in the employees' activities. She also emphasized the importance of not using official documents for personal purposes during work processes.
Additionally, information was provided to employees about the implementation of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Combating Corruption" and other related legal documents, as well as ongoing reforms. The employees shared their thoughts on preventing and eliminating corruption-related issues.
It was explained that in case of any corruption or conflict of interest in the system, employees should immediately contact the department.