Bugun Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti Biologiya yo’nalishi 3 va 4-bosqich talabalari tomonidan “Biologiya o’qitish metodikasi” fani doirasida yasalgan ko’rgazmali o’quv qurollari namoyishi bo’lib o’tdi.
Unda fakultetning talabalari turli xil ko'rgazmali o'quv qurollari, interaktiv o'yinlar va tarqatma materiallar tayyorlab, namoyish qilishdi.
????Fan bo'yicha ko'rgazma talabalar o'rtasida savol-javoblar va qizg'in bahs-munozaralar asosida o'tdi. Bu kabi ko'rgazmalar talabalarning fan bo'yicha bilimlarini oshirish bilan birga kreativlik mahoratini yaxshilashga xizmat qiladi.

Сегодня студенты 3-го и 4-го курсов направления «Биология» факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета провели презентацию наглядных учебных пособий, созданных в рамках курса «Методика преподавания биологии».
Во время мероприятия студенты продемонстрировали различные наглядные учебные пособия, интерактивные игры и раздаточные материалы, которые они подготовили.
???? Выставка проходила в формате оживленных обсуждений и вопросов-ответов между студентами. Подобные выставки не только способствуют повышению знаний студентов по предмету, но и развивают их креативные способности и навыки.