Joriy yilning 10-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti  KIMYOVIY TEXNOLOGIYALAR FAKULTETI  Kimyoviy texnologiyalar kafedrasida ilmiy-nazariy seminar yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Ilmiy-nazariy seminar yig'ilishida  o'qituvchi A. Ruzmetovaning "Silikat materiallar ishlab chiqarishda issiqlik agregatlaridan foydalanish" mavzusida ma'ruza qildi.
Seminarda Kimyoviy texnologiyalar  kafedrasining professor-o'qituvchilari faol qatnashdilar va mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar bildirdilar.

On February 10 of this year, a scientific and theoretical seminar meeting was held at the Department of Chemical Technologies of the Faculty of Chemical Technologies of the Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni.
At the scientific and theoretical seminar meeting, the teacher A. Ruzmetova gave a lecture on the topic "Use of thermal aggregates in the production of silicate materials".
The professors and teachers of the Department of Chemical Technologies actively participated in the seminar and expressed their opinions on the topic.