Joriy yilning 10-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti  KIMYOVIY TEXNOLOGIYALAR FAKULTETI  Kimyoviy texnologiyalar kafedrasida ilmiy-nazariy seminar yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Ilmiy-nazariy seminar yig'ilishida  o'qituvchi A. Ruzmetovaning "Silikat materiallar ishlab chiqarishda issiqlik agregatlaridan foydalanish" mavzusida ma'ruza qildi.
Seminarda Kimyoviy texnologiyalar  kafedrasining professor-o'qituvchilari faol qatnashdilar va mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar bildirdilar.

10 февраля текущего года на кафедре химических технологий ХИМИЧЕСКОГО ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ФАКУЛЬТЕТА Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни состоялось научно-теоретическое заседание семинара.
На научно-теоретическом семинаре-заседании преподаватель А. Рузметова прочитала лекцию на тему «Использование термических агрегатов в производстве силикатных материалов».
Профессора и преподаватели кафедры химических технологий приняли активное участие в семинаре и высказали свои мнения по теме.