Germaniya Gyote institutining O’zbekistondagi filliali va yangi hamkor universitetlar bilan nemis tilini o'qitishni o'rganish dasturini tadbiq qilish bo’yicha hamkorlik shartnomasi imzolandi
O’zbekistondagi Gyote instituti bugungi kunda "Nemis tilini oqitishni organish (DLL)" dasturini 6 ta oIiy ta’lim muassasalarida shartnoma asosida yuritib kelmoqda va mazkur Ioyiha doirasida nemis tilini mutaxassislik fani sifatida o’qitilishi bo’yicha Urganch davlat universiteti bilan 2020-2021 o’quv yilidan buyon samarali hamkorlik qilib kelmoqda.
Shuningdek, bugungi kunda yosh nemis tili o'qituvchilariga bo'lgan talabni inobatga olib, universitetlarda tahsil olayotgan yosh kadrlarni zamonaviy pedagogika va metodika sohasidagi dolzarb yangiliklar bilan yaqindan tanishtirish maqsadida mazkur hamkorlik memorandumini imzolash rejalashtirildi. Ushbu marosimda Urganch davlat universitetining O'quv ishlari bo’yicha prorektori, professor Sardor Xodjaniyozov  va Xorijiy filologiya fakulteti "Roman-german filologiyasi" kafedrasi mudiri Gulnora Abdullayevalar ishtirok etishdi.  Marosimda Urganch davlat universiteti o’quv ishlari bo’yicha prorektori universitetda o’tgan uch yil davomida DLL loyihasi doirasida erishgan yutuqlar bilan yangi hamkor universitetlarni tanishtirdi.  So’ngra yangi hamkor universitetlar bilan shartnomalar imzolandi va nemis tili o'qituvchilarining uslubiy va til ko'nikmalarini yanada takomillashtirish, zamonaviy o'quv dasturlarini ta'lim jarayoniga joriylashtirish kabi masalalar kelishib olindi.
Marosim yakunida hamkor barcha universitet vakillariga Gyote instituti tomonidan sovg’alar ulashildi.

The Goethe Institute in Uzbekistan has signed a cooperation agreement with new partner universities for the implementation of the German language teaching program
Currently, the Goethe Institute in Uzbekistan runs the "Learning to Teach German (DLL)" program on a contractual basis in six higher education institutions. Within the framework of this project, since the 2020-2021 academic year, successful cooperation has been carried out with Urgench State University in teaching German as a specialized subject.
Furthermore, considering the growing demand for young German language teachers, a memorandum of cooperation was planned to introduce university students to the latest developments in modern pedagogy and methodology. The signing ceremony was attended by the Vice-Rector for Academic Affairs of Urgench State University, Professor Sardor Khodjaniyozov, and the Head of the Department of Romance-Germanic Philology at the Faculty of Foreign Philology, Gulnora Abdullayeva.
During the event, the Vice-Rector for Academic Affairs of Urgench State University introduced the representatives of the new partner universities to the achievements of the DLL project over the past three years. Subsequently, agreements were signed with the new partner universities, and discussions were held on further improving the methodological and linguistic skills of German language teachers, as well as implementing modern educational programs in the teaching process.
At the end of the ceremony, representatives of all partner universities received gifts from the Goethe Institute.