Bolalar dam olish maskanlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar bilan soha mutaxassislari ishtirokida uchrashuv o'tkazildi
Bugun, 11-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida 2025-yil mavsumida Bolalarni sog'lomlashtirish oromgohlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar va pedagoglar bilan soha mutaxassislari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldashev, Bolalarning dam olishini va sog'lomlashtirilishini tashkil etish departamenti Xorazm viloyati boshqarmasi boshlig'i R.Bobojonov, "Urganch" oromgohi direktori R.Bobojonova, Xonqa tumanidagi "Sog'lom avlod" oromgohi direktori M.Po'latova va boshqa mutaxassislar ishtirok etib, viloyatimizda joylashgan "Urganch", "Al-Xorazmiy", "Jayhun Quyoshi" hamda "Xiva gulshani" kabi oromgohlar faoliyati, yurtimizda bolalarni ijtimoiy, iqtisodiy va ma'naviy jihatdan himoya qilish borasida amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ishlar to'g'risida o'z fikr-mulohazalarini bildirishdi.
Muloqotni o'tkazishdan asosiy maqsad talabalarning bandligini ta’minlash, yoshlarda yetakchilik, samaradorlik, muloqot va ijtimoiy ko'nikmalarni rivojlantirish hamda talabalarni ushbu soha bo'yicha qiziqtirgan savollariga javob olishiga yordam berishdan iborat.

A meeting was held with students who want to work in children's recreation centers with the participation of industry experts
Today, March 11, a meeting was held with students and teachers who want to work in children's recreation centers in the 2025 season at the Palace of Culture of  Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni.
The meeting was attended by the head of the university's Marketing and Student Practice Department - Q.Yuldashev, Head of the Khorezm regional department of the Department of Organization of Children's Recreation and Health - R.Bobojonov, director of the "Urgench" camp - R.Bobojonova, director of the "Sog'lom Avlod" camp in the Khanka district - M.Po'latova, and other specialists, who expressed their opinions on the activities of camps such as "Urgench", "Al-Khorazmiy", "Jayhun Quyoshi" and "Khiva Gulshani" located in our region, as well as the large-scale work being carried out in our country to protect children socially, economically and spiritually.
The main goal of the dialogue is to ensure the employment of students, develop leadership, efficiency, communication and social skills in youngsters, and help students get answers to their questions in this area.
At the meeting, it was noted that students who wish to work in children's recreation centers will be hired through interviews on April 1 of this year.