Bolalar dam olish maskanlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar bilan soha mutaxassislari ishtirokida uchrashuv o'tkazildi
Bugun, 11-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida 2025-yil mavsumida Bolalarni sog'lomlashtirish oromgohlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar va pedagoglar bilan soha mutaxassislari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldashev, Bolalarning dam olishini va sog'lomlashtirilishini tashkil etish departamenti Xorazm viloyati boshqarmasi boshlig'i R.Bobojonov, "Urganch" oromgohi direktori R.Bobojonova, Xonqa tumanidagi "Sog'lom avlod" oromgohi direktori M.Po'latova va boshqa mutaxassislar ishtirok etib, viloyatimizda joylashgan "Urganch", "Al-Xorazmiy", "Jayhun Quyoshi" hamda "Xiva gulshani" kabi oromgohlar faoliyati, yurtimizda bolalarni ijtimoiy, iqtisodiy va ma'naviy jihatdan himoya qilish borasida amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ishlar to'g'risida o'z fikr-mulohazalarini bildirishdi.
Muloqotni o'tkazishdan asosiy maqsad talabalarning bandligini ta’minlash, yoshlarda yetakchilik, samaradorlik, muloqot va ijtimoiy ko'nikmalarni rivojlantirish hamda talabalarni ushbu soha bo'yicha qiziqtirgan savollariga javob olishiga yordam berishdan iborat.

Состоялась встреча со студентами, желающими работать в детских оздоровительных центрах, с участием специалистов
Сегодня, 11 марта, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни с участием экспертов отрасли была организована встреча со студентами и педагогами, желающими работать в детских оздоровительных лагерях в сезоне 2025 года.
На встрече приняли участие руководитель отдела маркетинга и практики студентов университета К.Юлдашев, руководитель отдела организации отдыха и оздоровления детей управления Хорезмской области Р.Бобожонов, директор детского лагеря “Ургенч” Р.Бобожонова, директор детского лагеря “Здоровое поколение” в Ханкийском районе М.Пулатова и другие специалисты. Они выразили свои мнения о деятельности таких лагерей, как “Ургенч”, “Аль-Хорезмий”, “Джайхун Куёши” и “Хива Гулшани”, расположенных в нашей области, а также о широкомасштабных мерах, предпринимаемых в нашей стране для социальной, экономической и духовной защиты детей.
Основная цель диалога – обеспечить трудоустройство студентов, развить у молодежи лидерские, работоспособные, коммуникативные и социальные навыки, а также помочь студентам получить ответы на свои вопросы в этой области.
На совещании было отмечено, что студенты, желающие работать в детских центрах отдыха, будут приняты на работу по итогам собеседования с 1 апреля этого года.