Konferensiya O‘zbekiston Ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi raisi R.Bedilov, Ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashining Xorazm viloyati bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi M.Raximova, universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Q.Xamrayev hamda “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti J.Ermetovalardan iborat ishchi rayosat tomonidan olib borildi.
Unda UrDU kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-yil fevraldan 2025-yil fevralgacha bo‘lgan davr mobaynidagi faoliyati yakunlari va xodimlarning ijtimoiy-iqtisodiy huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida kelgusidagi vazifalar, shuningdek, tashkilot taftish komissiyasining hisoboti to‘g‘risida ma’ruza va muzokaralar o‘tkazildi.
Shundan so‘ng, UrDU kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi hamda qo‘mita tarkibi, taftish komissiyasining tarkibi, taftish komissiyasi raisligiga saylovlar bo‘lib o‘tdi.

Состоялась отчетно-выборная конференция первичной профсоюзной организации УрГУ
Сегодня, 25 марта, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни прошла отчетно-выборная конференция организации начального профсоюза университета.
Конференция была проведена рабочим президиумом, в состав которого вошли: председатель Республиканского совета Профсоюза работников образования и науки Узбекистана Р.Бедилов, ответственный организатор Республиканского совета Профсоюза работников образования и науки по Хорезмской области М.Рахимова, ректор университета в.и.о. С.Ходжанийязов, председатель Комитета профсоюза К.Хамраев и доцент кафедры “Английский язык и литература” Дж. Ерметова.
На ней была заслушана отчет о деятельности профсоюзного комитета УрГУ за период с февраля 2020 года по февраль 2025 года, а также обсуждены задачи по защите социально-экономических прав и интересов сотрудников в будущем. Кроме того, была представлена отчетная речь и проведены обсуждения по отчету контрольно-ревизионной комиссии организации.
Затем прошли выборы председателя профсоюзного комитета УрГУ, состава комитета, состава контрольно-ревизионной комиссии и председателя контрольно-ревизионной комиссии.