Universitet bitiruvchilari Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasida ishtirok etdi
Joriy yilning 16-aprel kuni Xiva shahrida joylashgan zamonaviy “Arda Xiva” majmuasida Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasi tashkil etildi. Tadbirda Xorazm viloyatining yetakchi tashkilot va korxonalari, ish beruvchilar hamda ko‘plab yosh mutaxassislar qatnashdi.
Mazkur yarmarkada Urganch davlat universitetining bitiruvchi kurs talabalari ham faol ishtirok etishdi. Yarmarka ularga nafaqat o‘z sohasi bo‘yicha munosib ish topish imkoniyatini berdi, balki turli tashkilotlar bilan bevosita muloqotda bo‘lish, kasbiy yo‘nalishlar va mehnat bozori talablari haqida amaliy ma’lumot olishga ham zamin yaratdi.
Shuningdek, yarmarka doirasida Kimyoviy texnologiyalar hamda Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fakultetlarining ilmiy yutuqlar ko‘rgazmasi ham tashkil etildi. Ushbu ko‘rgazmada fakultetlar olimlari va yosh tadqiqotchilarining innovatsion ishlanmalari, ilmiy loyihalari, tajriba asosida yaratilgan mahsulotlari keng jamoatchilik e’tiboriga havola qilindi.

Выпускники университета приняли участие в ярмарке вакансий
16 апреля текущего года на территории современного комплекса «Arda Khiva», расположенного в городе Хива, была организована ярмарка вакансий. В мероприятии приняли участие ведущие организации и предприятия Хорезмской области, работодатели, а также многочисленные молодые специалисты.
В данной ярмарке активно участвовали выпускники Ургенчского государственного университета. Ярмарка предоставила им не только возможность найти достойную работу по своей специальности, но и создала условия для прямого общения с представителями различных организаций, получения практической информации о профессиональной ориентации и требованиях рынка труда.
Кроме того, в рамках ярмарки была организована выставка научных достижений факультетов химических технологий, а также естественных и сельскохозяйственных наук. На этой выставке были представлены инновационные разработки, научные проекты, а также экспериментальные продукты, созданные учёными и молодыми исследователями факультетов, широкой общественности.