Urganch davlat universiteti rahbariyati Fizika-matematika fakulteti professor-o‘qituvchilari jamoasi bilan uchrashdi
Bugun, 24-iyun kuni Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov hamda barcha prorektorlar tomonidan Fizika-matematika fakulteti professor-o‘qituvchilari bilan ochiq muloqot tarzida uchrashuv o‘tkazildi. Unda fakultet faoliyatini yanada takomillashtirish, ta’lim sifati va samaradorligini oshirishga qaratilgan qator dolzarb masalalar ko‘rib chiqildi.
Uchrashuvda talabalar bilan yanada ko‘proq ishlash, ularning ilmiy va amaliy salohiyatini oshirish, ijtimoiy faolligini kuchaytirish zarurligi alohida ta’kidlandi. Ayniqsa, sababsiz dars qoldirgan talabalar bilan individual ishlash muhimligi qayd etildi.
Shuningdek, talabalar amaliyotini sifatli tashkil etish, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish, KPI tizimi asosida o‘qituvchilar faoliyatini baholash, bitiruvchilarni ishga joylashtirish, “Kelajakka qadam” loyihasi, “Dolzarb 90 kun” loyihasida faol ishtirok etish, xorijdan taklif etilgan professor-o‘qituvchilar bilan hamkorlikni rivojlantirish, grantlar va xalqaro loyihalarda ishtirok etish, ta’lim eksporti, jumladan, yozgi maktablar orqali chet ellik talabalarni jalb qilish, fakultetda xorijiy tillarni o‘rganishni kuchaytirish, fizika, matematika va informatika fanlari bo‘yicha olimpiada jamoalarini shakllantirish, ilmiy-tadqiqot ishlarini chuqurlashtirish kabi ko‘plab muhim yo‘nalishlar muhokama etilib, zarur ko‘rsatmalar berildi.

Руководство Ургенчского государственного университета встретилось с коллективом преподавателей факультета физики и математики
Сегодня, 24 июня, временно исполняющий обязанности ректора Ургенчского государственного университета С. Ходжаниязов и все проректоры провели встречу в формате открытого диалога с коллективом преподавателей факультета физики и математики. В ходе встречи были рассмотрены ряд актуальных вопросов, направленных на дальнейшее совершенствование деятельности факультета, повышение качества и эффективности образования.
Особое внимание было уделено необходимости более активной работы с студентами, повышения их научного и практического потенциала, а также усиления социальной активности. Отдельно была отмечена важность индивидуальной работы с учащимися, пропускающими занятия без уважительной причины.
Кроме того, обсуждались вопросы качественной организации студенческой практики, подготовки к новому учебному году, оценки деятельности преподавателей на основе системы KPI, трудоустройства выпускников, участия в проекте “Шаг в будущее” и инициативе “Актуальные 90 дней”, развития сотрудничества с приглашёнными из-за рубежа профессорами и преподавателями, участия в грантах и международных проектах, развития экспорта образовательных услуг, в том числе привлечения иностранных студентов через летние школы, усиления изучения иностранных языков на факультете, формирования олимпиадных команд по физике, математике и информатике, а также углубления научно-исследовательской работы. По всем направлениям были даны соответствующие указания.