“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida o‘tkazilgan sport musobaqalarining taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 10-iyul kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida sport musobaqalari tashkil etildi.
Musobaqalarda universitet talabalari bilan bir qatorda Urganch shahrining 37 ta mahallalaridan bir guruh faol yoshlar ham ishtirok etib, sportning shaxmat, shashka, stol tennisi va voleybol kabi turlari bo‘yicha bellashdilar. Musobaqalar do‘stona raqobat, o‘zaro hurmat va jamoaviylik ruhida o‘tdi.
Tashkil etilgan sport bahslarida quyidagi natijalar qayd etildi:
1-o‘rin – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti jamoasi;
2-o‘rin – Fizika-matematika fakulteti jamoasi;
3-o‘rin – “Feruz” va “Hamjihatlik” mahallalari yoshlari jamoasi.
Musobaqaning eng faol va tashabbuskor ishtirokchilari UrDU Birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi A.Shakarov hamda Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat bo‘limi boshlig‘i Sh.Allaberganovlar tomonidan qimmatbaho esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanib, yoshlarning g‘ayrat va sportga bo‘lgan ishtiyoqi alohida e’tirof etildi.
“Dolzarb 90 kun” loyihasi davom etmoqda — siz ham faol ishtirok eting va sog‘lom turmush sari bir qadam tashlang!

В рамках проекта «Актуальные 90 дней» состоялась церемония награждения победителей спортивных соревнований
Сегодня, 10 июля, на факультете химических технологий Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни в рамках проекта «Актуальные 90 дней» были организованы спортивные соревнования, направленные на пропаганду здорового образа жизни среди молодежи, рациональное проведение их свободного времени и повышение интереса к спорту.
В соревнованиях, наряду со студентами университета, приняли участие и активные представители молодёжи из 37 махаллей города Ургенча. Участники соревновались в таких видах спорта, как шахматы, шашки, настольный теннис и волейбол. Спортивные баталии прошли в духе дружеского соперничества, взаимного уважения и командного духа.
По итогам соревнований были зафиксированы следующие результаты:
1-е место – команда факультета социальных и экономических наук;
2-е место – команда физико-математического факультета;
3-е место – команда молодежи махаллей «Феруз» и «Хамжихатлик».
Самые активные и инициативные участники были награждены ценными памятными подарками от первого проректора УрДУ Д. Ибадуллаева, советника ректора А. Шакарова, а также начальника отдела по работе с молодежью, духовности и просвещению Ш. Аллаберганова. Их спортивный дух и стремление к активности были особенно отмечены.