“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida o‘tkazilgan sport musobaqalarining taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 10-iyul kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida sport musobaqalari tashkil etildi.
Musobaqalarda universitet talabalari bilan bir qatorda Urganch shahrining 37 ta mahallalaridan bir guruh faol yoshlar ham ishtirok etib, sportning shaxmat, shashka, stol tennisi va voleybol kabi turlari bo‘yicha bellashdilar. Musobaqalar do‘stona raqobat, o‘zaro hurmat va jamoaviylik ruhida o‘tdi.
Tashkil etilgan sport bahslarida quyidagi natijalar qayd etildi:
1-o‘rin – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti jamoasi;
2-o‘rin – Fizika-matematika fakulteti jamoasi;
3-o‘rin – “Feruz” va “Hamjihatlik” mahallalari yoshlari jamoasi.
Musobaqaning eng faol va tashabbuskor ishtirokchilari UrDU Birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi A.Shakarov hamda Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat bo‘limi boshlig‘i Sh.Allaberganovlar tomonidan qimmatbaho esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanib, yoshlarning g‘ayrat va sportga bo‘lgan ishtiyoqi alohida e’tirof etildi.
“Dolzarb 90 kun” loyihasi davom etmoqda — siz ham faol ishtirok eting va sog‘lom turmush sari bir qadam tashlang!

Award Ceremony Held for Sports Competitions Within the Framework of the “Important 90 Days” Project
Today, on July 10, at the Faculty of Chemical Technologies of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, sports competitions were held as part of the “Important 90 Days” project. The event aimed to promote a healthy lifestyle among youth, make their free time more meaningful, and increase their interest in sports.
Alongside university students, a group of active youth from 37 neighborhoods of Urgench city also participated in the competitions. They competed in various sports including chess, checkers, table tennis, and volleyball. The contests were conducted in an atmosphere of friendly competition, mutual respect, and teamwork.
The results of the competitions are as follows:
1st place – Team of the Faculty of Social and Economic Sciences;
2nd place – Team of the Faculty of Physics and Mathematics;
3rd place – Teams of youth from “Feruz” and “Hamjihatlik” neighborhoods.
The most active and initiative participants of the competition were awarded valuable souvenirs by UrSU First Vice-Rector D.Ibadullaev, Rector's Advisor A.Shakarov, and Head of the Department for Work with Youth, Spirituality, and Enlightenment Sh.Allaberganov. The enthusiasm and strong interest of the youth in sports were highly praised.
The “Important 90 Days” project is still ongoing — take an active part and take a step toward a healthy lifestyle!