Bugun, 15-iyul kuni Urganch davlat universitetida yangi Axborot-resurs markazi bo‘ylab media-tur tashkil etildi. Unda universitet Axborot xizmati qoshidagi Talabalar press klubi aʼzolari hamda blogerlik faoliyatiga qiziqishi baland yoshlar ishtirok etdi.  Tadbirda Axborot-resurs markazi direktori Gʻ.Samandarov tomonidan zamonaviy tarzda jihozlangan yangi Axborot-resurs markazi faoliyati va u yerda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar yaqindan tanishtirildi.
Taʼkinlanganidek, ushbu zamonaviy markaz bir vaqtning o‘zida 1000 nafar foydalanuvchiga xizmat ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘lib, Pekin-Urganch matematika markazi, 506 o‘rinli faollari zali, universitet muzeyi va qomusiy olimlar nomidagi o‘quv zallari mavjud.
Media-tur ishtirokchilari o‘quv zallari, elektron resurslarga kirish imkoniyatlari, ochiq wi-fi hududlari hamda mustaqil ta’lim olish uchun mo‘ljallangan qulay muhit borasida zarur maʼlumotlarga ega boʻldilar.
Ilm-fan sari intilayotgan yoshlar uchun Axborot-resurs markazi – bilim manbai, o‘z ustida ishlash maydoni va yangi g‘oyalar makonidir!

Opportunities of the New Information Resource Center Presented
Today, on July 15, a media tour was organized at Urgench State University to present the new Information Resource Center. Members of the Student Press Club under the University's Information Service, as well as youngsters with a strong interest in blogging, participated in the event.
During the event, the director of the Information Resource Center, G.Samandarov, introduced the modern facilities of the new center and the conditions created for students.
As noted, this modern center can serve up to 1,000 users at a time and includes the Beijing-Urgench Mathematics Center, a 506-seat active hall, the university museum, and study halls named after prominent scholars.
Media tour participants received essential information about the study halls, access to electronic resources, open Wi-Fi areas, and the comfortable environment designed for independent learning.
For youth striving toward science and knowledge, the Information Resource Center is a source of knowledge, a space for self-improvement, and a hub for new ideas!