Bugun, 15-iyul kuni Urganch davlat universitetida yangi Axborot-resurs markazi bo‘ylab media-tur tashkil etildi. Unda universitet Axborot xizmati qoshidagi Talabalar press klubi aʼzolari hamda blogerlik faoliyatiga qiziqishi baland yoshlar ishtirok etdi.  Tadbirda Axborot-resurs markazi direktori Gʻ.Samandarov tomonidan zamonaviy tarzda jihozlangan yangi Axborot-resurs markazi faoliyati va u yerda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar yaqindan tanishtirildi.
Taʼkinlanganidek, ushbu zamonaviy markaz bir vaqtning o‘zida 1000 nafar foydalanuvchiga xizmat ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘lib, Pekin-Urganch matematika markazi, 506 o‘rinli faollari zali, universitet muzeyi va qomusiy olimlar nomidagi o‘quv zallari mavjud.
Media-tur ishtirokchilari o‘quv zallari, elektron resurslarga kirish imkoniyatlari, ochiq wi-fi hududlari hamda mustaqil ta’lim olish uchun mo‘ljallangan qulay muhit borasida zarur maʼlumotlarga ega boʻldilar.
Ilm-fan sari intilayotgan yoshlar uchun Axborot-resurs markazi – bilim manbai, o‘z ustida ishlash maydoni va yangi g‘oyalar makonidir!

Представлены возможности нового Информационно-ресурсного центра
Сегодня, 15 июля, в Ургенчском государственном университете был организован медиатур по новому Информационно-ресурсному центру. В мероприятии приняли участие члены Студенческого пресс-клуба при информационной службе университета, а также молодые люди, проявляющие большой интерес к блогерской деятельности.
Во время мероприятия директор Информационно-ресурсного центра Г. Самандаров представил современно оборудованный центр и рассказал о созданных условиях для студентов.
Как было отмечено, данный современный центр способен одновременно обслуживать до 1000 пользователей. В его состав входят Пекин-Ургенчский математический центр, зал на 506 мест, музей университета и учебные залы, названные в честь выдающихся ученых.
Участники медиатура получили необходимую информацию о учебных залах, доступе к электронным ресурсам, зонах с открытым Wi-Fi и комфортных условиях для самостоятельного обучения.