Xabaringiz bor,  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 10-martdagi 149-son qaroriga asosan oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizom tasdiqlandi. Mazkur qarorga asosan, Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti tomonidan grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash uchun yangi veb-platforma — http://grant.urdu.uz joriy etildi.
Eslatib o‘tamiz!
http://grant.urdu.uz platformasida ariza topshirish jarayoni 2025-yil 20-iyul kuni, soat 24:00 da yakunlanadi!
Shu munosabat bilan, barcha talabalarni ariza topshirish ishlarini belgilangan muddatdan kechiktirmasdan yakunlashga chaqiramiz!
Platforma manzili: https://grant.urdu.uz
Qo‘shimcha savollar yuzasidan fakultetingiz dekanatiga yoki universitetning Grantlar bo‘yicha mas’ul xodimlariga murojaat qilishingiz mumkin.

Вниманию студентов 1-го курса Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни!
Как вам известно, Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №149 от 10 марта 2025 года утверждено Положение о порядке предоставления и перераспределения грантов в организациях высшего образования.
В соответствии с этим постановлением, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни внедрена новая веб-платформа — http://grant.urdu.uz для подачи заявок на получение грантов и их перераспределения.
Напоминаем!
Процесс подачи заявок на платформе http://grant.urdu.uz завершается 20 июля 2025 года в 24:00!
В связи с этим призываем всех студентов завершить подачу заявок в установленные сроки!
Адрес платформы: https://grant.urdu.uz
По дополнительным вопросам вы можете обратиться в деканат своего факультета или к ответственным сотрудникам университета по вопросам грантов.