Xabaringiz bor,  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 10-martdagi 149-son qaroriga asosan oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizom tasdiqlandi. Mazkur qarorga asosan, Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti tomonidan grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash uchun yangi veb-platforma — http://grant.urdu.uz joriy etildi.
Eslatib o‘tamiz!
http://grant.urdu.uz platformasida ariza topshirish jarayoni 2025-yil 20-iyul kuni, soat 24:00 da yakunlanadi!
Shu munosabat bilan, barcha talabalarni ariza topshirish ishlarini belgilangan muddatdan kechiktirmasdan yakunlashga chaqiramiz!
Platforma manzili: https://grant.urdu.uz
Qo‘shimcha savollar yuzasidan fakultetingiz dekanatiga yoki universitetning Grantlar bo‘yicha mas’ul xodimlariga murojaat qilishingiz mumkin.

As you are aware, the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan approved Resolution No. 149 on March 10, 2025, which establishes the procedure for awarding and reallocating grants in higher education institutions.
Based on this resolution, Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni has launched a new web platform — http://grant.urdu.uz — for submitting and reallocating grant applications.
Reminder!
The application submission process on http://grant.urdu.uz will close on July 20, 2025, at 24:00!
We urge all students to complete their applications before the deadline!
Platform link: https://grant.urdu.uz
For additional questions, please contact your faculty dean’s office or the university staff responsible for grants.