Yoshlar bandligini ta'minlash yo‘lida navbatdagi amaliy qadam
Bugun, 7-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati Bosh prokuraturasi bilan hamkorlikda  yoshlar bandligini ta’minlash, ularning kasbiy yo‘nalishini topish va ish bilan ta’minlanishlariga ko‘maklashish maqsadida bo'sh ish o'rinlari Mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Yarmarkada mingdan ortiq ish beruvchi tashkilot va korxonalar ishtirok etdi. Ular tomonidan 3700 dan ortiq bo‘sh ish o‘rinlari taklif qilinib, ishtirokchilarga turli soha va yo‘nalishlarda ishga joylashish imkoniyatlari yaratildi. Yarmarkada uch mingdan ortiq yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir universitet bitiruvchilari hamda viloyatdagi yoshlar uchun o‘z salohiyatini namoyish etish, ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqotda bo‘lish va ishga joylashish uchun zamin yaratdi.

Today, on August 7, a Job Fair was organized at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni in cooperation with the Khorezm Regional Prosecutor’s Office. The goal was to support youth employment, help them find their professional path, and assist in securing jobs.
More than a thousand employers and companies participated in the fair. They offered over 3,700 job vacancies, providing participants with opportunities to find employment across various sectors and fields. More than three thousand young people took part in the event.
The event created a platform for university graduates and youth in the region to showcase their potential, engage in direct dialogue with employers, and secure job placements.
In addition, within the framework of the fair, young attendees were informed about the opportunities provided by the “Step into the Future” project.