Yoshlar bandligini ta'minlash yo‘lida navbatdagi amaliy qadam
Bugun, 7-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati Bosh prokuraturasi bilan hamkorlikda  yoshlar bandligini ta’minlash, ularning kasbiy yo‘nalishini topish va ish bilan ta’minlanishlariga ko‘maklashish maqsadida bo'sh ish o'rinlari Mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Yarmarkada mingdan ortiq ish beruvchi tashkilot va korxonalar ishtirok etdi. Ular tomonidan 3700 dan ortiq bo‘sh ish o‘rinlari taklif qilinib, ishtirokchilarga turli soha va yo‘nalishlarda ishga joylashish imkoniyatlari yaratildi. Yarmarkada uch mingdan ortiq yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir universitet bitiruvchilari hamda viloyatdagi yoshlar uchun o‘z salohiyatini namoyish etish, ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqotda bo‘lish va ishga joylashish uchun zamin yaratdi.

Очередной практический шаг в обеспечении занятости молодежи
Сегодня, 7 августа, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни в сотрудничестве с прокуратурой Хорезмской области была организована ярмарка вакансий с целью содействия обеспечению занятости молодежи, их профессиональной ориентации и трудоустройству.
В ярмарке приняли участие более тысячи организаций и предприятий-работодателей. Они предложили свыше 3700 вакансий, предоставив участникам возможность трудоустройства в различных сферах и направлениях. В мероприятии приняли участие более трёх тысяч молодых людей.
Мероприятие создало платформу для выпускников университета и молодежи региона, чтобы продемонстрировать свой потенциал, наладить прямой контакт с работодателями и найти работу.
Кроме того, в рамках ярмарки молодежи была предоставлена информация о возможностях проекта "Шаг в будущее".