Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yilida talabalarni turar joy bilan taʼminlashda navbatlar va sarsongarchiliklarning oldini olish, talabalarning turar joysiz qolishlari ehtimolini bartaraf etish, ularni munosib va xavfsiz yashash sharoiti bilan taʼminlash maqsadida “Talabalar turar joyi va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazi”  tashkil etildi.
Markazda masʻul xodimlar hamda universitetning koʻngilli faol yoshlari murojaatchilar uchun kerakli ma'lumotlarni berishmoqda.
Maʼlumot oʻrnida, bugungi kunda Urganch davlat universitetida 3720 sigʻimga ega 9 ta talabalar turar joyi kompleksi mavjud.
Talabalar turar joyi hamda ijara xonadonlariga joylashmoqchi bo'lgan talabalar ma'lumotlar markaziga murojaat qilishlari mumkin.

Комфорт для студентов: начал работу центр по вопросам общежитий и аренды жилья
В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни с 2025/2026 учебного года начал свою деятельность «Центр информации по студенческим общежитиям и арендуемым квартирам». Цель центра — предотвратить очереди и неудобства при заселении студентов, снизить вероятность того, что кто-либо останется без жилья, а также обеспечить студентов достойными и безопасными условиями проживания.
В центре работают ответственные сотрудники и активные волонтёры университета, которые предоставляют заявителям необходимую информацию.
Для справки: на сегодняшний день в Ургенчском государственном университете имеется 9 студенческих общежитий общей вместимостью 3720 человек.