Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yilida talabalarni turar joy bilan taʼminlashda navbatlar va sarsongarchiliklarning oldini olish, talabalarning turar joysiz qolishlari ehtimolini bartaraf etish, ularni munosib va xavfsiz yashash sharoiti bilan taʼminlash maqsadida “Talabalar turar joyi va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazi”  tashkil etildi.
Markazda masʻul xodimlar hamda universitetning koʻngilli faol yoshlari murojaatchilar uchun kerakli ma'lumotlarni berishmoqda.
Maʼlumot oʻrnida, bugungi kunda Urganch davlat universitetida 3720 sigʻimga ega 9 ta talabalar turar joyi kompleksi mavjud.
Talabalar turar joyi hamda ijara xonadonlariga joylashmoqchi bo'lgan talabalar ma'lumotlar markaziga murojaat qilishlari mumkin.

Student Convenience: Center for Dormitory and Rental Housing Support Launched
At Urgench State University named after  Abu Rayhan Biruni , a "Student Dormitory and Rental Housing Information Center" has been established for the 2025/2026 academic year. The center aims to prevent long queues and confusion in the accommodation process, reduce the risk of students being left without housing, and ensure they are provided with decent and safe living conditions.
The center is staffed by responsible employees and active student volunteers who provide necessary information to visitors.
For reference, Urgench State University currently has 9 student dormitory complexes with a total capacity of 3,720.