Bugun, 12-avgust kuni  2025/2026-o‘quv yili qabulida texnikum bitiruvchilarini bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga qabul qilish bo‘yicha suhbatlar belgilangan grafik jadval asosida boshlab yuborildi.
Joriy yil qabulida universitetning 17 ta ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha jami 377 nafar texnikum bitiruvchisi ro‘yxatdan o‘tgan bo‘lib, ular shartnoma asosida o‘qishga qabul qilinishi uchun suhbat sinovlaridan o‘tmoqda.
Suhbatlar ta’lim yo‘nalishlar kesimida tuzilgan keng jamoatchilik, soha mutaxassislaridan iborat komissiya a’zolari tomonidan olib borilmoqda. Har bir komissiya a’zolari abituriyentlarning bilim va salohiyatini baholash, ularning tanlagan yo‘nalishga tayyorgarlik darajasini aniqlashga e’tibor qaratmoqda.
Jarayonlarda shaffoflik va adolatni ta’minlash maqsadida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi vakillari ham faol ishtirok etmoqda.

В Ургенчском государственном университете начались собеседования с выпускниками техникумов
Сегодня, 12 августа, в рамках приёмной кампании 2025/2026 учебного года в Ургенчском государственном университете начались собеседования для приёма выпускников техникумов на бакалавриатские образовательные направления, согласно утверждённому графику.
В этом году на приём зарегистрировались 377 выпускников техникумов по 17 направлениям подготовки. Все они проходят собеседование для поступления на обучение на платной основе.
Собеседования проводятся комиссиями, сформированными по направлениям подготовки, в состав которых входят представители широкой общественности и специалисты в соответствующих областях. Члены комиссии оценивают знания, потенциал абитуриентов и уровень их подготовки к выбранному направлению.
С целью обеспечения прозрачности и справедливости в процессе собеседований активное участие принимают также представители отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» по противодействию коррупции.