UrDUda ikkinchi oliy ta’lim bo‘yicha suhbat jarayonlari o‘tkazilmoqda
21-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili qabuli doirasida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limda o‘qish istagini bildirgan fuqarolarni suhbat asosida o‘qishga qabul qilish jarayoni boshlandi. Suhbatlar belgilangan tartib asosida universitet professor-o‘qituvchilari tomonidan olib borilmoqda. Talabgorlar bilan suhbat jarayonlari ochiqlik va shaffoflik prinsiplariga tayangan holda amalga oshirilmoqda.
UrDUda ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga qabul jami 14 ta ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha tashkil etilgan bo‘lib, jami 628 nafar talabgor ro‘yxatdan o‘tgan.
Bugun talabgorlar bilan suhbat jarayonlarida UrDU rektori v.v.b.S.Xodjaniyazov ishtirok etib, talabalar bilan suhbatda boʻldi.

В УрДУ проходят собеседования для поступающих на второе и последующее высшее образование
21 августа в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни начался процесс приема на учебу по второму и последующему высшему образованию на 2025/2026 учебный год. Прием осуществляется на основе собеседования с гражданами, выразившими желание продолжить обучение. Собеседования проводятся преподавателями университета в установленном порядке.
Процесс собеседования проходит с соблюдением принципов открытости и прозрачности.
Прием на второе и последующее высшее образование в УрДУ организован по 14 направлениям, всего зарегистрировано 628 претендентов.
Сегодня во время собеседований с абитуриентами принял участие и.о. ректора УрДУ С. Ходжаниязов, пообщавшись с поступающими.