UrDUda ikkinchi oliy ta’lim bo‘yicha suhbat jarayonlari o‘tkazilmoqda
21-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili qabuli doirasida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limda o‘qish istagini bildirgan fuqarolarni suhbat asosida o‘qishga qabul qilish jarayoni boshlandi. Suhbatlar belgilangan tartib asosida universitet professor-o‘qituvchilari tomonidan olib borilmoqda. Talabgorlar bilan suhbat jarayonlari ochiqlik va shaffoflik prinsiplariga tayangan holda amalga oshirilmoqda.
UrDUda ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga qabul jami 14 ta ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha tashkil etilgan bo‘lib, jami 628 nafar talabgor ro‘yxatdan o‘tgan.
Bugun talabgorlar bilan suhbat jarayonlarida UrDU rektori v.v.b.S.Xodjaniyazov ishtirok etib, talabalar bilan suhbatda boʻldi.

Interview Process Underway at UrSU for Second and Subsequent Higher Education
On August 21, the interview process for admission to second and subsequent higher education programs for the 2025/2026 academic year began at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni. Citizens who expressed a desire to pursue further higher education are being interviewed as part of the admission process. The interviews are conducted by university faculty in accordance with established procedures.
The process is being carried out based on the principles of openness and transparency.
Admission to second and subsequent higher education at UrSU is organized across 14 academic programs, with a total of 628 applicants registered.
Today, Acting Rector of UrSU, S.Khodjaniyazov, participated in the interview sessions and held conversations with applicants.