✅ Ayni kunlarda Respublikamizning barcha oliy ta’lim muassasalari qatorida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ham 2024/2025 o'quv yili bahorgi semestri  yakuniy nazorat imtihonlari o'tkazilmoqda. Jarayonlar ochiq va shaffofligini ta’minlash maqsadida ochiq ovozli rejimdagi video-kuzatuv kameralari orqali nazorat qilib borilmoqda.
????Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining 452-son buyrugʻiga asosan, yakuniy nazorat turini tashkil etish va oʻtkazish boʻyicha Ishchi guruh hamda yakuniy nazorat ishlarini baholovchi tajribali professor-oʻqituvchilar tarkibi shakllantirilgan.
????Shuningdek, jarayonlar Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo‘limi mutaxassislari tomonidan doimiy tarzda kuzatib borilmoqda.

Проводятся итоговые экзамены весеннего семестра 2024/2025 учебного года.
✅ В настоящее время, наряду со всеми высшими учебными заведениями нашей Республики, итоговые экзамены весеннего семестра 2024/2025 учебного года проходят и в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни. В целях обеспечения открытости и прозрачности процесс контролируется через видеонаблюдение с режимом открытого звука.
В соответствии с приказом № 452 Министерства высшего образования, науки и инноваций сформирована Рабочая группа по организации и проведению итоговых экзаменов, а также состав опытных профессоров и преподавателей для оценки итоговых работ.
Кроме того, процесс постоянно контролируется специалистами отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» в сфере противодействия коррупции.