✅ Ayni kunlarda Respublikamizning barcha oliy ta’lim muassasalari qatorida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ham 2024/2025 o'quv yili bahorgi semestri  yakuniy nazorat imtihonlari o'tkazilmoqda. Jarayonlar ochiq va shaffofligini ta’minlash maqsadida ochiq ovozli rejimdagi video-kuzatuv kameralari orqali nazorat qilib borilmoqda.
????Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining 452-son buyrugʻiga asosan, yakuniy nazorat turini tashkil etish va oʻtkazish boʻyicha Ishchi guruh hamda yakuniy nazorat ishlarini baholovchi tajribali professor-oʻqituvchilar tarkibi shakllantirilgan.
????Shuningdek, jarayonlar Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo‘limi mutaxassislari tomonidan doimiy tarzda kuzatib borilmoqda.

The final exams of the Spring semester of the 2024/2025 academic year are being held.
✅ At present, along with all higher education institutions of our Republic, final exams for the Spring semester of the 2024/2025 academic year are also being conducted at Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni. In order to ensure openness and transparency, the process is monitored through video surveillance cameras with an open-audio regime.
???? In accordance with Order No. 452 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, a Working Group for organizing and conducting the final exams, as well as a team of experienced professors and teachers to assess the final works, has been formed.
???? In addition, the process is being constantly monitored by specialists of the “Compliance Control” system of the Anti-Corruption Department.