Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha targ'ibot ishlari amalga oshirilmoqda
✅O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 31-iyuldagi 03-23-181-sonli buyrug'i bilan tasdiqlangan "Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi majlisining 2024-yil 26-iyundagi 15-sonli bayonnomasi va ilovalarida belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash bo‘yicha chora-tadbirlar rejasi"ning 20-bandida korrupsiyaning oldini olish masalalariga bag‘ishlangan metodik, uslubiy, axborot  va boshqa materiallarning oliy o‘quv yurtlarida, shu jumladan universitetlar sayti  va ijtimoiy tarmoqlari orqali tarqatilishini ta’minlash vazifasi belgilangan.
➡️Ushbu topshiriqlar ijrosi yuzasidan bugun, 22-may kuni  Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan universitet rahbariyati, fakultetlar dekanlari, dekan o‘rinbosarlari va barcha bo‘limlarga metodik, uslubiy, axborot  va boshqa materiallar tarqatildi.

✅ According to Order No. 03-23-181 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated July 31, 2024, “Action Plan to Ensure the Implementation of the Tasks Specified in the Minutes No. 15 of the Meeting of the National Council for Combating Corruption and its Annexes dated June 26, 2024,” clause 20 defines the task of ensuring the dissemination of methodological, instructional, informational, and other materials dedicated to preventing corruption in higher education institutions, including through university websites and social networks.
➡️ In order to fulfill these tasks, today, May 22, the Compliance Control Department for Combating Corruption distributed methodological, instructional, informational, and other materials to the university administration, deans of faculties, deputy deans, and all departments.