Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha targ'ibot ishlari amalga oshirilmoqda
✅O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 31-iyuldagi 03-23-181-sonli buyrug'i bilan tasdiqlangan "Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi majlisining 2024-yil 26-iyundagi 15-sonli bayonnomasi va ilovalarida belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash bo‘yicha chora-tadbirlar rejasi"ning 20-bandida korrupsiyaning oldini olish masalalariga bag‘ishlangan metodik, uslubiy, axborot  va boshqa materiallarning oliy o‘quv yurtlarida, shu jumladan universitetlar sayti  va ijtimoiy tarmoqlari orqali tarqatilishini ta’minlash vazifasi belgilangan.
➡️Ushbu topshiriqlar ijrosi yuzasidan bugun, 22-may kuni  Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan universitet rahbariyati, fakultetlar dekanlari, dekan o‘rinbosarlari va barcha bo‘limlarga metodik, uslubiy, axborot  va boshqa materiallar tarqatildi.

✅ В соответствии с приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 31 июля 2024 года № 03-23-181 «План мероприятий по обеспечению исполнения задач, определённых в протоколе № 15 заседания Национального совета по противодействию коррупции и его приложениях от 26 июня 2024 года», в пункте 20 предусмотрено обеспечение распространения методических, инструктивных, информационных и других материалов, посвящённых вопросам профилактики коррупции, в высших учебных заведениях, в том числе через сайты университетов и социальные сети.
➡️ Во исполнение данных задач сегодня, 22 мая, отдел по управлению системой «Комплаенс-контроль» по противодействию коррупции распространил методические, инструктивные, информационные и другие материалы среди руководства университета, деканов факультетов, их заместителей и всех подразделений.