Bugun, 26-sentabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Xorazm viloyat Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi bilan hamkorlikda  yoshlar bandligini ta’minlash, ularning kasbiy yo‘nalishini topish va ish bilan ta’minlanishlariga ko‘maklashish maqsadida boʻsh ish oʻrinlari Mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Dastlab yarmarkaning ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda UrDU Birinchi prorektori D.Ibadullayev tomonidan talaba-yoshlarga mazkur Mehnat yarmarkasining imkoniyatlari haqida tushuntirish berildi.
Yarmarkada Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasining barcha tumanlardagi bo‘limlari o‘zining 4 mingdan ziyod bo‘sh ish o‘rinlari, shuningdek, Kasbiy koʻnikmalar markazlari oʻz koʻrgazmalari bilan ishtirok etdi.  Bitiruvchilarga turli soha va yo‘nalishlarda ishga joylashish imkoniyatlari yaratildi.
Tadbir universitet bitiruvchilari yoshlar uchun o‘z salohiyatini namoyish etish, ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqotda bo‘lish va ishga joylashish uchun zamin yaratdi.

Today, September 26, a Job Fair was organized at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni in cooperation with the Khorezm Regional Department for Poverty Reduction and Employment. The fair aimed to ensure youth employment, assist them in finding their professional path, and support their job placement.
The event began with an opening ceremony. The First Vice-Rector of UrSU, D.Ibadullayev, provided students and youth with explanations about the opportunities available at this Job Fair.
The fair featured participation from all district offices of the Poverty Reduction and Employment Department, presenting over 4,000 available job vacancies, as well as Professional Skills Centers with their exhibitions. Graduates were given opportunities to find employment in various sectors and fields.
The event created a platform for university graduates to showcase their potential, engage directly with employers, and secure job placements.