Bugun, 26-sentabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Xorazm viloyat Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi bilan hamkorlikda  yoshlar bandligini ta’minlash, ularning kasbiy yo‘nalishini topish va ish bilan ta’minlanishlariga ko‘maklashish maqsadida boʻsh ish oʻrinlari Mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Dastlab yarmarkaning ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda UrDU Birinchi prorektori D.Ibadullayev tomonidan talaba-yoshlarga mazkur Mehnat yarmarkasining imkoniyatlari haqida tushuntirish berildi.
Yarmarkada Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasining barcha tumanlardagi bo‘limlari o‘zining 4 mingdan ziyod bo‘sh ish o‘rinlari, shuningdek, Kasbiy koʻnikmalar markazlari oʻz koʻrgazmalari bilan ishtirok etdi.  Bitiruvchilarga turli soha va yo‘nalishlarda ishga joylashish imkoniyatlari yaratildi.
Tadbir universitet bitiruvchilari yoshlar uchun o‘z salohiyatini namoyish etish, ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqotda bo‘lish va ishga joylashish uchun zamin yaratdi.

В Урганчском государственном университете организована ярмарка вакансий
Сегодня, 26 сентября, в Урганчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни при сотрудничестве с Управлением по сокращению бедности и занятости Хорезмской области была организована ярмарка вакансий с целью обеспечения занятости молодежи, помощи им в выборе профессионального направления и трудоустройстве.
Сначала прошла церемония открытия ярмарки. Первый проректор УрДУ Д.Ибадуллаев рассказал студентам и молодежи о возможностях данной ярмарки вакансий.
В ярмарке приняли участие отделы Управления по сокращению бедности и занятости всех районов с более чем 4000 вакантных рабочих мест, а также Центры профессиональных навыков со своими выставками. Выпускникам были предоставлены возможности трудоустройства в различных сферах и направлениях.
Мероприятие создало площадку для выпускников университета, где молодые люди могли продемонстрировать свои возможности, напрямую общаться с работодателями и найти работу.