Professor-o’qituvchilar muvaffqiyatlari
“1-oktabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da ta’lim sohasidagi fidoiy mehnatlari munosib baholanib faxriy yorliq va sovg’alar topshirildi. Universitet rahbariyati
ustozlarga samimiy tilaklar bildirildi.Jumladan, Rus tili va adabiyoti kafedrasi katta o’qituvchisi O‘.S.Qalalndarovning ta’lim sohasidagi fidoiy mehnatlari munosib baholanib faxriy yorliq va esdalik sovg’alar bilan taqdirlandi. Tantanali bayram tadbirida ta’lim sohasida samarali
mehnat qilgan, universitetning bir guruh professor-o‘qituvchilariga universitet Kasaba uyushmasining esdalik sovg‘alari topshirildi. Bayram tantanasi San’at kafedrasi professor-o‘qituvchilari jamoasining kuy-qo‘shiqlari, badiiy chiqishlari va talabarning sahna ko’rinishlari bilan

Достижения профессоров
По случаю «1 октября - Дня учителей и наставников» во «Дворце культуры» Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни был по достоинству оценен самоотверженный труд в сфере образования и вручены
почетные грамоты и подарки. Руководство университета выразило искренние пожелания преподавателям. В частности, самоотверженный труд в сфере образования старшего преподавателя кафедры русского языка и литературы
Y.С. Калаландарова был по достоинству оценен и награжден почетными грамотами и памятными подарками. В ходе праздничного мероприятия группа профессорско-преподавательского состава университета, плодотворно трудившихся в
сфере образования, были награждены памятными подарками от профсоюза университета. Праздничное мероприятие подарило гостям хорошее настроение песнями, художественными выступлениями и студенческими выступлениями