Professor-o’qituvchilar muvaffqiyatlari
“1-oktabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da ta’lim sohasidagi fidoiy mehnatlari munosib baholanib faxriy yorliq va sovg’alar topshirildi. Universitet rahbariyati
ustozlarga samimiy tilaklar bildirildi.Jumladan, Rus tili va adabiyoti kafedrasi katta o’qituvchisi O‘.S.Qalalndarovning ta’lim sohasidagi fidoiy mehnatlari munosib baholanib faxriy yorliq va esdalik sovg’alar bilan taqdirlandi. Tantanali bayram tadbirida ta’lim sohasida samarali
mehnat qilgan, universitetning bir guruh professor-o‘qituvchilariga universitet Kasaba uyushmasining esdalik sovg‘alari topshirildi. Bayram tantanasi San’at kafedrasi professor-o‘qituvchilari jamoasining kuy-qo‘shiqlari, badiiy chiqishlari va talabarning sahna ko’rinishlari bilan

On the occasion of “October 1 - Teachers and Mentors' Day”, the selfless work in the field of education was duly appreciated and certificates of honor and gifts were awarded at the “Palace of Culture” of the Urgench
State University named after Abu Raykhon Beruni. The university leadership expressed sincere wishes to the teachers. In particular, the selfless work in the field of education of the senior teacher of the Department of
Russian Language and Literature O.S. Kalalndarov was duly appreciated and awarded with certificates of honor and souvenirs. During the festive event, a group of professors and teachers of the university who worked
effectively in the field of education were awarded souvenirs from the Trade Union of the university. The festive event brought a good mood to the guests with songs, artistic performances and student performances by the