“Quvnoqlar va zukkolar” – iste’dodlar sahnada!
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti talabalari o‘rtasida talabalar sevimli tanloviga aylangan “Quvnoqlar va zukkolar”  tanlovi bo‘lib o‘tdi. Tanlovni fakultet dekani Z.Jumaniyozov ochib berib, barcha jamoalarga omad tiladi.
Tanlovning asosiy maqsadi – eng iqtidorli, hazilkash va zukko talabalarni aniqlash, ularning sahna mahoratini, ijodkorlik salohiyatini namoyish etishdan iborat bo‘ldi.
Bellashuvda jami 5 ta jamoa ishtirok etib, sahna chiqishlari, biatlonlar hamda improvizatsion hazillar orqali tomoshabinlarga quvonch va kulgu ulashdilar. Talabalar hayoti va o‘quv jarayonidagi qiziqarli holatlarga bag‘ishlangan sahnaviy chiqishlar zalda katta qiziqish va olqishlarga sabab bo‘ldi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra:
1-o‘rin — “Xorijlik qizlar” jamoasi
2-o‘rin — “Old Stars” va “Senyorita” jamoalari
3-o‘rin — “Shedriy kontraktlar” jamoasi
QVZ tanlovi nafaqat kulgu va ijobiy kayfiyat manbai, balki talabalar ijodkorligini, jamoaviy ruhini ham mustahkamlovchi muhim madaniy tadbir bo‘ldi.

«Весёлые и находчивые» – таланты на сцене!
В факультете зарубежной филологии Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний прошёл ставший любимым среди студентов конкурс «Весёлые и находчивые». Конкурс открыл декан факультета З. Джуманиязов, пожелав всем командам удачи.
Основная цель конкурса – выявить самых талантливых, остроумных и находчивых студентов, продемонстрировать их сценическое мастерство и творческий потенциал.
В соревновании приняли участие 5 команд, которые с помощью сценических номеров, биатлонов и импровизационных шуток подарили зрителям радость и смех. Сценические выступления, посвящённые интересным моментам студенческой жизни и учебного процесса, вызвали большой интерес и бурные аплодисменты в зале.
1-е место — команда «Xorijlik qizlar» (Иностранные девушки)
2-е место — команды «Old Stars» и «Senyorita»
3-е место — команда «Shedriy kontraktlar»
Конкурс «Весёлые и находчивые» стал не только источником смеха и положительных эмоций, но и важным культурным мероприятием, укрепляющим творческий потенциал и командный дух студентов.