MA’RIFAT ULASHIB: ADABIYOT VA IJODGA BAG‘ISHLANGAN UCHRASHUV
Bugun, 24-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida universitetda mehmon bo'lib turgan taniqli ijodkorlar, xususan,  filologiya fanlari doktori, professor, Yozuvchilar uyushmasi a'zolari Hulkar Hamroyeva hamda Yozuvchilar uyushmasi a’zosi Shahodat Isaxonovalarning talaba-yoshlar bilan ijodiy uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida mehmonlar yoshlarda kitobxonlik madaniyatini shakllantirish, mustaqil fikrlash, ilmga chanqoqlik va intellektual yetuklikning ahamiyati haqida o‘zining teran fikr-mulohazalarini bildirdilar. Shuningdek, o‘zlarining ijod yo‘li, yaratgan asarlari va adabiyotdagi izlanishlari haqida qiziqarli ma’lumotlar ulashdilar.
Tadbirda ijodga qiziqishi baland bo‘lgan talaba-yoshlar tomonidan yuksak mahorat bilan ijro etilgan she’riy chiqishlar, kuy-qo‘shiqlar barchaga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.

МА’РИФАТ УЛАШИБ: ВСТРЕЧА, ПОСВЯЩЁННАЯ ЛИТЕРАТУРЕ И ТВОРЧЕСТВУ
Сегодня, 24 ноября, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний в рамках проекта «Ма’рифат улашиб» состоялась творческая встреча известных литераторов — доктора филологических наук, профессора, члена Союза писателей Хулкар Хамроевой и члена Союза писателей Шаходат Исахоновой — со студентами.
В ходе встречи гости поделились глубокими размышлениями о важности формирования у молодёжи культуры чтения, самостоятельного мышления, стремления к знаниям и интеллектуальной зрелости. Они также рассказали о своём творческом пути, созданных произведениях и научно-литературных изысканиях.
Кроме того, поэтические выступления и музыкальные номера, мастерски исполненные талантливыми студентами, придали мероприятию особую приподнятую атмосферу.