DISSERTATSIYA ISHI MUVAFFAQIYATLI HIMOYASI
Bugun, 20-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi (PhD) 03/30.12.2019.Fil.55.02 sonli Ilmiy kengashning navbatdagi yigʻilishida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Fakultetlararo chet tillar kafedrasi katta oʻqituvchisi Sapayeva Feruza Norbayevna10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun «O'zbek va ingliz tillarida mifologik leksikaning struktur-semantik tadqiqi» mavzusida yozgan dissertatsiya ishini 100 % ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.
????Universitet jamoasi nomidan Feruza sapayevani ushbu ilmiy yutuq bilan samimiy qutlab, mustahkam sogʻliq, ilm yoʻlida yuksak parvozlar tilaymiz.

THE DISSERTATION WAS SUCCESSFULLY DEFENDED
Today, on November 20, at the regular meeting of the Scientific Council No. 03/30.12.2019.Fil.55.02 for awarding academic degrees (PhD) under Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, Feruza Norbaevna Sapayeva, a senior teacher of the Interfaculty Department of Foreign Languages at Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, successfully defended her dissertation with 100% of the votes. The dissertation, written to obtain the academic degree of Doctor of Philosophy (PhD) in 10.00.06 – Comparative Literary Studies, Contrastive Linguistics, and Translation Studies, is titled “Structural-Semantic Study of Mythological Lexicon in the Uzbek and English Languages.”
???? On behalf of the university community, we sincerely congratulate Feruza Sapayeva on this academic achievement and wish her strong health and great success in her scientific career.