DISSERTATSIYA ISHI MUVAFFAQIYATLI HIMOYASI
Bugun, 20-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi (PhD) 03/30.12.2019.Fil.55.02 sonli Ilmiy kengashning navbatdagi yigʻilishida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Fakultetlararo chet tillar kafedrasi katta oʻqituvchisi Sapayeva Feruza Norbayevna10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun «O'zbek va ingliz tillarida mifologik leksikaning struktur-semantik tadqiqi» mavzusida yozgan dissertatsiya ishini 100 % ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.
????Universitet jamoasi nomidan Feruza sapayevani ushbu ilmiy yutuq bilan samimiy qutlab, mustahkam sogʻliq, ilm yoʻlida yuksak parvozlar tilaymiz.

Сегодня, 20 ноября, на очередном заседании Научного совета № 03/30.12.2019.Fil.55.02 по присуждению учёных степеней (PhD) при Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни старший преподаватель кафедры межфакультетских иностранных языков Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни Сапаева Феруза Норбаевна успешно защитила свою диссертационную работу со 100% голосов. Диссертация, подготовленная на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение, посвящена теме: «Структурно-семантическое исследование мифологической лексики в узбекском и английском языках».
???? От имени коллектива университета искренне поздравляем Ферузу Сапаеву с этим научным достижением и желаем ей крепкого здоровья и больших успехов на пути науки.