Amaliy matematika va matematik fizika kafedrasi o'qituvchisi Sobirov Shexzod Quchqarboy o‘g‘lining 01.01.02 – “Differensial tenglamalar va matematik fizika” ixtisosliki bo'yicha PhD disertatsiyasi himoyasi to'g'risida
2025-yil 22-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida,  "Amaliy matematika va matematik fizika" kafedrasi o'qituvchisi Sobirov Shexzod 01.01.02 – “Differensial tenglamalar va matematik fizika” ixtisosliki bo'yicha PhD disertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qildi.

On the defense of the PhD dissertation of Shekhzod Sobirov, a lecturer at the Department of Applied Mathematics and Mathematical Physics, in the specialty 01.01.02 – “Differential Equations and Mathematical Physics”.
On 22 November 2025, at Urgench State University named after Abu Rayhon Beruniy, Shekhzod Sobirov, a lecturer at the Department of Applied Mathematics and Mathematical Physics, successfully defended his PhD dissertation in the specialty 01.01.02 – “Differential Equations and Mathematical Physics”.