“Men ham jurnalist bo‘laman” to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi
Bugun, 25-dekabr kuni O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi hamda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamkorligida tashkil etilgan “Men ham jurnalist bo‘laman” ijodiy to‘garagining navbatdagi uchrashuvi o‘tkazildi. Bugungi mashg‘ulot “Jurnalistikada xabar janri” mavzusiga bag‘ishlandi.
Uchrashuv  davomida taniqli jurnalistlar, xususan, Jurnalistlar uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi rahbari D.Bekchanova, “Ishonch” gazetasi muharriri M.To‘rabayeva hamda universitet Axborot xizmati rahbari M.Axmedova talabalarga xabar janri haqida atroflicha ma’lumotlar berib, o‘z ish tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar. Shuningdek, talabalar amaliy topshiriqlarni bajarish orqali o‘zlarini sinab ko‘rib, jurnalistikaga bo‘lgan qiziqish va mahoratlarini namoyon etdilar.
Mazkur toʻgarak talabalar uchun foydali va qiziqarli bo‘lib, jurnalistika sohasiga qadam qo‘yayotgan yoshlar uchun muhim tajriba maktabiga aylanmoqda.

Сегодня, 25 декабря, в сотрудничестве Хорезмского областного отделения Союза журналистов Узбекистана и Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни состоялась очередная встреча творческого кружка «Я тоже стану журналистом».
Очередное занятие было посвящено теме «Жанр новости в журналистике».
В ходе встречи известные журналисты, в частности руководитель Хорезмского областного отделения Союза журналистов Д. Бекчанова, главный редактор газеты «Ишонч» М. Турабаева, а также руководитель Информационной службы университета М. Ахмедова, подробно рассказали студентам о жанре новости и поделились своим профессиональным опытом.
Кроме того, студенты, выполняя практические задания, смогли проверить себя на практике и продемонстрировать свой интерес и способности в сфере журналистики.
Данный кружок является полезным и интересным для студентов и становится важной школой опыта для молодежи, делающей первые шаги в журналистике.