“Men ham jurnalist bo‘laman” to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi
Bugun, 25-dekabr kuni O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi hamda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamkorligida tashkil etilgan “Men ham jurnalist bo‘laman” ijodiy to‘garagining navbatdagi uchrashuvi o‘tkazildi. Bugungi mashg‘ulot “Jurnalistikada xabar janri” mavzusiga bag‘ishlandi.
Uchrashuv  davomida taniqli jurnalistlar, xususan, Jurnalistlar uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi rahbari D.Bekchanova, “Ishonch” gazetasi muharriri M.To‘rabayeva hamda universitet Axborot xizmati rahbari M.Axmedova talabalarga xabar janri haqida atroflicha ma’lumotlar berib, o‘z ish tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar. Shuningdek, talabalar amaliy topshiriqlarni bajarish orqali o‘zlarini sinab ko‘rib, jurnalistikaga bo‘lgan qiziqish va mahoratlarini namoyon etdilar.
Mazkur toʻgarak talabalar uchun foydali va qiziqarli bo‘lib, jurnalistika sohasiga qadam qo‘yayotgan yoshlar uchun muhim tajriba maktabiga aylanmoqda.

The next session of the “I Will Also Become a Journalist” club was held
Today, December 25, the next meeting of the creative club “I Will Also Become a Journalist,” organized in cooperation with the Khorezm Regional Branch of the Union of Journalists of Uzbekistan and Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, was held.
The session was dedicated to the topic “The News Genre in Journalism.”
During the meeting, well-known journalists, including the head of the Khorezm Regional Branch of the Union of Journalists D.Bekchanova, the editor-in-chief of the Ishonch newspaper M.Turabayeva, and the head of the University’s Information Service M.Akhmedova, provided students with detailed information about the news genre and shared their professional experience.
In addition, by completing practical assignments, students had the opportunity to test themselves and demonstrate their interest and skills in journalism.
This club is useful and engaging for students and is becoming an important school of experience for young people taking their first steps in the field of journalism.