Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida oʼtkazilgan Ilmiy kengashning 5-majlisida kun tartibidan o‘rin olgan quyidagi masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga va o‘zbek xalqiga Murojaatnomasining qisqacha mazmun-mohiyati to‘g‘risida (axborot);
Universitet Raqamli texnologiyalar markazining 2025-yildagi faoliyati to‘g‘risida (hisobot);
Universitetda xalqaro aloqalarni rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar  to‘g‘risida (axborot);
2025-yilda “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunning universitetdagi ijrosi  to‘g‘risida (axborot);
Kimyoviy texnologiyalar fakultetida  bitiruvchilar va talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida (axborot).

Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялось 5-е заседание Учёного совета, в ходе которого были заслушаны информация и отчёты ответственных лиц по следующим вопросам, включённым в повестку дня:
краткое содержание и значение Послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису и узбекскому народу (информация);
отчёт о деятельности Центра цифровых технологий университета за 2025 год;
информация о проводимой работе по развитию международных связей в университете;
информация о выполнении в университете в 2025 году Закона Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц»;
информация о работе, проводимой на химико-технологическом факультете по обеспечению занятости выпускников и студентов.