Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shihova 2025-2026 o‘quv yilida yangi ishga qabul qilingan o‘qituvchilar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda milliy qonunchilik va universitetning korrupsiyaga qarshi kurashish siyosati hamda pedagogning shaxsiy mas'uliyati haqida so‘z bordi. Shuningdek, akademik halollik prinsiplari va ularni ta’lim jarayonida mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
X.Shihova “Komplayens-nazorat” bo‘limining asosiy vazifalari va vazifalarini batafsil tushuntirib berdi.

✅ X. Shikhova, Head of the Department for Managing the Anti-Corruption “Compliance Control” System at Abu Rayhon Beruni Urgench State University, Held a Meeting with Newly Hired Teachers for the 2025-2026 Academic Year.
During the meeting, discussions covered national legislation, the university’s anti-corruption policy, and the personal responsibility of teachers. Additionally, issues related to the principles of academic integrity and their reinforcement in the educational process were discussed.
X. Shikhova provided a detailed explanation of the main functions and responsibilities of the “Compliance Control” Department.