“KORRUPSIYASIZ HAYOT — YORQIN KELAJAGIMIZ MEZONI”
Bugun, 17-noyabr kuni Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakultetida tyutor G‘.Aqbayev tashabbusi bilan “Korrupsiyasiz hayot — yorqin kelajagimiz mezoni” mavzusida navbatdagi ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Unda fakultetning 242-243 – Biologiya, 241 – Dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi, 241 – O‘simlik himoyasi va karantini, 241 – Biologiya (rus tili) hamda 241 – Ekologiya yo‘nalishlarida tahsil olayotgan talabalar faol ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova tomonidan korrupsiyaning jamiyat hayotiga salbiy ta’siri, uni oldini olishda yoshlarning faolligi hamda halollik va adolat tamoyillarining ustuvorligi haqida fikrlar bildirildi. Talabalar bilan ochiq muloqot shaklida tashkil etilgan suhbat ularda korrupsiyaga qarshi kurashning nafaqat davlat siyosati, balki har bir fuqaroning fuqarolik burchi ekanligi haqidagi tushunchani mustahkamladi.

“A LIFE WITHOUT CORRUPTION — THE MEASURE OF OUR BRIGHT FUTURE”
A Spiritual and Educational Event on the Theme “A Life Without Corruption — the Measure of Our Bright Future” Was Held
Today, on November 17, at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences of Urgench State University, a new educational event on the theme “A Life Without Corruption — the Measure of Our Bright Future” was organized on the initiative of tutor G. Aqbayev.
Students actively participated from the following departments: 242–243 Biology, 241–Medicinal Plant Cultivation and Processing Technology, 241–Plant Protection and Quarantine, 241–Biology (Russian medium), and 241–Ecology.
During the meeting, X. Shikhova, Head of the Department for Managing the Anti-Corruption “Compliance Control” System, shared thoughts on the negative impact of corruption on society, the importance of youth engagement in preventing it, and the priority of honesty and justice principles.
The discussion, conducted in the form of an open dialogue with students, reinforced their understanding that combating corruption is not only a state policy but also the civic duty of every citizen.