“KORRUPSIYASIZ HAYOT — YORQIN KELAJAGIMIZ MEZONI”
Bugun, 17-noyabr kuni Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakultetida tyutor G‘.Aqbayev tashabbusi bilan “Korrupsiyasiz hayot — yorqin kelajagimiz mezoni” mavzusida navbatdagi ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Unda fakultetning 242-243 – Biologiya, 241 – Dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi, 241 – O‘simlik himoyasi va karantini, 241 – Biologiya (rus tili) hamda 241 – Ekologiya yo‘nalishlarida tahsil olayotgan talabalar faol ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova tomonidan korrupsiyaning jamiyat hayotiga salbiy ta’siri, uni oldini olishda yoshlarning faolligi hamda halollik va adolat tamoyillarining ustuvorligi haqida fikrlar bildirildi. Talabalar bilan ochiq muloqot shaklida tashkil etilgan suhbat ularda korrupsiyaga qarshi kurashning nafaqat davlat siyosati, balki har bir fuqaroning fuqarolik burchi ekanligi haqidagi tushunchani mustahkamladi.

«ЖИЗНЬ БЕЗ КОРРУПЦИИ — КРИТЕРИЙ НАШЕГО СВЕТЛОГО БУДУЩЕГО»
Проведено духовно-просветительское мероприятие на тему «Жизнь без коррупции — критерий нашего светлого будущего»
Сегодня, 17 ноября, на факультете естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета было организовано новое просветительское мероприятие на тему «Жизнь без коррупции — критерий нашего светлого будущего» по инициативе тьютора Г. Акбаева.
Активное участие приняли студенты следующих направлений: 242–243 Биология, 241–Технология выращивания и переработки лекарственных растений, 241–Защита растений и карантин, 241–Биология (русский язык), 241–Экология.
В ходе встречи Х. Шихова, начальник отдела по управлению системой антикоррупционного «комплаенс-контроля», высказала мнения о негативном влиянии коррупции на жизнь общества, о важности активности молодежи в её предотвращении, а также о приоритетности принципов честности и справедливости.
Беседа, проведённая в форме открытого диалога со студентами, укрепила их понимание того, что борьба с коррупцией — это не только государственная политика, но и гражданский долг каждого человека.