Oliygohda ishchi-xodimlar va tyutorlar uchun seminar o'tkazilmoqda
✔️ Bugun, 10-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ishchi-xodimlar hamda tyutorlar uchun sun’iy intellekt texnologiyalaridan samarali foydalanish imkoniyatlariga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tmoqda.
➡️ Seminar jarayonida sun’iy intellekt texnologiyalarining zamonaviy boshqaruv va ish yuritish tizimidagi o‘rni, ularning ish samaradorligini oshirishdagi ahamiyati, raqamli texnologiyalardan to‘g‘ri foydalanish masalalari haqida atroflicha so'z yuritilmoqda. Shuningdek, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X. Shixova tomonidan universitetda amal qilinayotgan ichki tartib-qoidalar, mehnat intizomi, "Akademik halollik", "Manfaatlar to'qnashuvi to'g'risida"gi qonun mazmun-mohiyati haqida batafsil tushunchalar berildi.
Mazkur seminar ishchi-xodimlarning kasbiy salohiyatini oshirish, raqamli ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda tashkilotda sog‘lom va tartibli mehnat muhitini mustahkamlashga qaratilgan.

A seminar is being held at the university for staff members and tutors
Today, on January 10, a seminar dedicated to the effective use of artificial intelligence technologies for staff members and tutors is being held at Urgench State University named after Abu Rayhan Beruni.
During the seminar, detailed discussions are being conducted on the role of artificial intelligence technologies in modern management and administrative systems, their importance in increasing work efficiency, as well as issues related to the proper use of digital technologies. In addition, the Head of the Department for Managing the Anti-Corruption Compliance Control System, X. Shikhova, provided comprehensive explanations on the internal regulations in force at the university, labor discipline, and the essence and significance of the laws “On Academic Integrity” and “On Conflict of Interest.”
This seminar is aimed at enhancing the professional capacity of staff members, developing their digital skills, and strengthening a healthy and well-organized working environment within the institution.