Oliygohda ishchi-xodimlar va tyutorlar uchun seminar o'tkazilmoqda
✔️ Bugun, 10-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ishchi-xodimlar hamda tyutorlar uchun sun’iy intellekt texnologiyalaridan samarali foydalanish imkoniyatlariga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tmoqda.
➡️ Seminar jarayonida sun’iy intellekt texnologiyalarining zamonaviy boshqaruv va ish yuritish tizimidagi o‘rni, ularning ish samaradorligini oshirishdagi ahamiyati, raqamli texnologiyalardan to‘g‘ri foydalanish masalalari haqida atroflicha so'z yuritilmoqda. Shuningdek, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X. Shixova tomonidan universitetda amal qilinayotgan ichki tartib-qoidalar, mehnat intizomi, "Akademik halollik", "Manfaatlar to'qnashuvi to'g'risida"gi qonun mazmun-mohiyati haqida batafsil tushunchalar berildi.
Mazkur seminar ishchi-xodimlarning kasbiy salohiyatini oshirish, raqamli ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda tashkilotda sog‘lom va tartibli mehnat muhitini mustahkamlashga qaratilgan.

В университете проводится семинар для сотрудников и тьюторов
Сегодня, 10 января, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни проводится семинар, посвящённый возможностям эффективного использования технологий искусственного интеллекта для сотрудников и тьюторов.
В ходе семинара подробно рассматриваются роль технологий искусственного интеллекта в современных системах управления и делопроизводства, их значение в повышении эффективности труда, а также вопросы правильного использования цифровых технологий. Кроме того, начальник отдела по управлению системой антикоррупционного комплаенс-контроля Х. Шихова дала разъяснения по действующим в университете внутренним правилам, трудовой дисциплине, а также по сути и значению законов «Об академической честности» и «О конфликте интересов».
Данный семинар направлен на повышение профессионального потенциала сотрудников, развитие их цифровых навыков и укрепление здоровой и организованной трудовой среды в организации.