Urganch davlat universiteti Kengashining 7-majlisi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 3-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashining 7-majlisi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida, Kengash a’zolari ishtirokida tashkil etildi.
Dastlab universitetning ilmiy salohiyatini oshirish yo‘lida salmoqli hissa qo‘shayotgan professor-o‘qituvchilarga ilmiy daraja va unvonlarining diplomlari taqdim etildi.
Shuningdek, Respublika tanlovlari g‘oliblari e’tirof etilib, tashabbuskor talabalar va ularning ustozlari samimiy qutlandi.
Kengash yig’ilishida universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov tomonidan Buxoro davlat universitetida o‘tkazilgan “Bukhara International Mathematics Olympiad – 2026 (BIMO–2026)” xalqaro matematika olimpiadasida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalar eʼtirof etilib, diplomlari topshirildi, ustozlariga jamoa nomidan tashakkur bildirildi.
Urganch davlat universiteti Kengashining  7-majlisida kun tartibidan o‘rin olgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi:
O‘zbekiston Respublikasining siyosiy, iqtisodiy va ijtimoiy hayotiga oid axborot;
Urganch davlat universitetining 2025-yildagi moliyaviy-xo‘jalik faoliyati  to‘g‘risida;
Universitet talabalarining bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar  to‘g‘risida;
Kafedralarda bajarilayotgan bitiruv malakaviy ishlari va magistrlik dissertatsiyalarining mintaqa muammolari bilan bog‘liqligi to‘g‘risida;
Texnika fakultetida  bitiruvchilar va talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida.

The 7th Meeting of the Council of Urgench State University Was Held
Today, on March 3, the 7th meeting of the Academic Council of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni was held. The meeting was chaired by Acting Rector S.Khodjaniyazov and attended by members of the Council.
At the beginning of the meeting, diplomas confirming academic degrees and titles were awarded to professors and teachers who have made significant contributions to enhancing the university’s scientific potential.
Winners of national competitions were also recognized, and proactive students and their mentors were warmly congratulated.
During the meeting, Acting Rector S.Khodjaniyazov presented diplomas to students who won prizes at the “Bukhara International Mathematics Olympiad – 2026 (BIMO–2026),” held at Bukhara State University, and expressed gratitude to their mentors on behalf of the university community.
At the 7th meeting of the Council of Urgench State University, reports and information from responsible officials were heard on the agenda items, including:
*Information on the political, economic, and social life of the Republic of Uzbekistan;
*The university’s financial and economic activities for 2025;
*Efforts aimed at organizing students’ free time in a meaningful way;
*The relevance of undergraduate qualification works and master’s theses carried out at departments to regional issues;
*Measures implemented at the Faculty of Engineering to ensure employment for graduates and students.
In addition, various issues were comprehensively discussed by the Council, and elections were conducted.