Urganch davlat universiteti Kengashining 7-majlisi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 3-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashining 7-majlisi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida, Kengash a’zolari ishtirokida tashkil etildi.
Dastlab universitetning ilmiy salohiyatini oshirish yo‘lida salmoqli hissa qo‘shayotgan professor-o‘qituvchilarga ilmiy daraja va unvonlarining diplomlari taqdim etildi.
Shuningdek, Respublika tanlovlari g‘oliblari e’tirof etilib, tashabbuskor talabalar va ularning ustozlari samimiy qutlandi.
Kengash yig’ilishida universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov tomonidan Buxoro davlat universitetida o‘tkazilgan “Bukhara International Mathematics Olympiad – 2026 (BIMO–2026)” xalqaro matematika olimpiadasida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalar eʼtirof etilib, diplomlari topshirildi, ustozlariga jamoa nomidan tashakkur bildirildi.
Urganch davlat universiteti Kengashining  7-majlisida kun tartibidan o‘rin olgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi:
O‘zbekiston Respublikasining siyosiy, iqtisodiy va ijtimoiy hayotiga oid axborot;
Urganch davlat universitetining 2025-yildagi moliyaviy-xo‘jalik faoliyati  to‘g‘risida;
Universitet talabalarining bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar  to‘g‘risida;
Kafedralarda bajarilayotgan bitiruv malakaviy ishlari va magistrlik dissertatsiyalarining mintaqa muammolari bilan bog‘liqligi to‘g‘risida;
Texnika fakultetida  bitiruvchilar va talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida.

Сегодня, 3 марта, состоялось 7-е заседание Учёного совета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни. Заседание прошло под председательством исполняющего обязанности ректора университета С. Ходжаниязова при участии членов Совета.
В начале мероприятия профессорам и преподавателям, вносящим значительный вклад в повышение научного потенциала университета, были вручены дипломы о присуждении учёных степеней и званий.
Также были отмечены победители республиканских конкурсов, а инициативные студенты и их наставники были тепло поздравлены.
В ходе заседания исполняющий обязанности ректора университета С. Ходжаниязов вручил дипломы студентам, ставшим победителями международной математической олимпиады «Bukhara International Mathematics Olympiad – 2026 (BIMO–2026)», проведённой в Бухарском государственном университете, и выразил благодарность их наставникам от имени коллектива.
На 7-м заседании Совета Ургенчского государственного университета были заслушаны информационные сообщения и отчёты ответственных лиц по вопросам, включённым в повестку дня:
*информация о политической, экономической и социальной жизни Республики Узбекистан;
*отчёт о финансово-хозяйственной деятельности Ургенчского государственного университета за 2025 год;
*информация о проводимой работе по содержательной организации досуга студентов университета;
*о взаимосвязи выполняемых на кафедрах выпускных квалификационных работ и магистерских диссертаций с проблемами региона;