Filologiya va san'at fakultetining Talabalar turar joyida yashovchi talabalari o'rtasida "Eng yaxshi xona" tanlovi tashkil qilindi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakultetining Talabalar turar joyida yashovchi talabalari o'rtasida tashkil qilingan "Eng yaxshi xona" tanlovi o'z yakuniga yetdi.
Xonalarni ozoda, tartibli, yashash uchun qulay va chiroyli saqlash hamda talabalar orasida tozalik, orastalik va mas'uliyatni targ'ib qilishni maqsad qilgan mazkur tanlov belgilangan mezonlar asosida quydagicha baholandi:
1-o'rin — O'razbayeva Guliza, Ramazanova Mahliyo, Masharipova Shahnoza, Sarsenbayeva Dilnura, Xabibullayeva Dilrabolar yashayotgan 308-xona;

A "Best Room" competition was organized among students living in the dormitory of the Faculty of Philology and Arts
The "Best Room" competition organized among students living in the dormitory of the Faculty of Philology and Arts of Urgench State University named after Abu Rayhon Beruniy has come to an end.
This competition, which aims to keep the rooms neat, orderly, comfortable and beautiful for living, and to promote cleanliness, moderation and responsibility among students, was evaluated based on the following criteria: