Urganch davlat universitetida “Ibrat farzandlari” loyihasi rahbari Rustam Qoriyev, “Mutolaa” loyihasi rahbari Sirojiddin Olimov hamda “Ustoz AI” loyihasi rahbari Orian Mexroj Rashidov mehmon bo‘lib, universitet talabalari bilan muloqot qilishdi.
Uchrashuv davomida o‘z faoliyatlari, amalga oshirilayotgan loyihalarning mazmun-mohiyati hamda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berdilar. Ayniqsa, kitobxonlik madaniyatini oshirish, chet tillarini o’rganish, sun’iy intellektdan samarali foydalanish borasidagi fikrlar talabalar tomonidan katta qiziqish bilan qarshi olindi.
Samimiy ruhda kechgan muloqot jarayonida faol bo‘lgan talabalarga platformalardan foydalanishlari uchun Gold va Premium kartalar sovg‘a qilishdi.

Лидеры проектов «Ibrat farzandlari», «Mutolaa» и «Ustoz AI» в УрГУ
В Ургенчском государственном университете состоялась встреча студентов с руководителем проекта «Ibrat farzandlari» Рустамом Қориевым, руководителем проекта «Mutolaa» Сирожиддином Олимовым и руководителем проекта «Ustoz AI» Орианом Мехрожем Рашидовым.
В ходе встречи гости подробно рассказали о своей деятельности, содержании реализуемых проектов, а также о возможностях, создаваемых для молодежи. Особый интерес у студентов вызвали вопросы развития культуры чтения, изучения иностранных языков и эффективного использования искусственного интеллекта.
В тёплой и искренней атмосфере встречи наиболее активным студентам были вручены подарки — Gold и Premium карты для использования платформ.