2026-yil 10-aprel kuni Urganch davlat universitetida SILKWAY Erasmus+ loyihasi doirasida yetakchi mintaqaviy kompaniyalar vakillari, akademik xodimlar va bitiruvchi talabalar ishtirok etgan Axborot kuni bo'lib o'tdi.
Tadbir davomida manfaatdor tomonlar o'z tashkilotlarini taqdimot qilishdi va sanoat ehtiyojlarini muhokama qilishdi, Umid Karimov va Aygul Babadjanova esa SILKWAY loyihasi, uning yutuqlari va hamkorlik imkoniyatlari bilan tanishtirishdi. Uchrashuv akademik doiralar va sanoat o'rtasidagi hamkorlikni, ayniqsa qayta tiklanadigan energiya sohasida mustahkamlash uchun qimmatli platforma yaratdi.
Bitiruvchi talabalar faol ishtirok etishdi va kompaniya vakillari bilan suhbatlashishdi. Tadbirdan so'ng, "70710413 - Qayta tiklanadigan energiya manbalari" magistratura dasturiga hujjat topshirishni istagan talabalar bilan qo'shimcha suhbatlar o'tkazildi. Xabardorlikni oshirish uchun loyiha varaqalari va broshyuralar ham tarqatildi.
Tadbir universitet va sanoat hamkorligini muvaffaqiyatli kuchaytirdi va qayta tiklanadigan energiya sohasidagi ta'lim imkoniyatlarini targ'ib qildi.

День информирования в рамках проекта SILKWAY Erasmus+
10 апреля 2026 года Ургенчский государственный университет провел Информационный день в рамках проекта SILKWAY Erasmus+, собрав представителей ведущих региональных компаний, преподавательский состав и выпускников.
В ходе мероприятия заинтересованные стороны представили свои организации и обсудили потребности отрасли, а Умид Каримов и Айгуль Бабаджанова представили проект SILKWAY, его достижения и возможности для сотрудничества. Встреча стала ценной платформой для укрепления сотрудничества между академической средой и промышленностью, особенно в области возобновляемой энергетики.
Выпускники активно участвовали и взаимодействовали с представителями компаний. После мероприятия состоялись дополнительные обсуждения со студентами, заинтересованными в поступлении в магистратуру «70710413 – Возобновляемые источники энергии». Для повышения осведомленности были распространены информационные листовки и брошюры проекта.
Мероприятие успешно укрепило сотрудничество университета и промышленности и способствовало расширению образовательных возможностей в области возобновляемой энергетики.