Yoshlar bilan ochiq muloqot —Rektorning liderlar jamoasi shakllanmoqda
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova universitetning bir guruh iqtidorli talabalari va Yoshlar ittifoqining koordinatorlari bilan uchrashib, ochiq muloqot o‘tkazdi.
Ta’kidlash joizki, bugungi ishtirokchilar rektor tashabbusi bilan tashkil etilgan “Rektorning liderlar jamoasi”ning bir qismi bo‘ldi. Mazkur jamoa universitetda yetakchi, faol va tashabbuskor yoshlarni birlashtirish, ularning salohiyatini yanada rivojlantirishga qaratilgan.
Uchrashuv motivatsion ruhda o‘tdi. Rektor tomonidan talabalarga doimiy ravishda o‘z ustida ishlash, kitobxonlikni kengaytirish, xorijiy tillarni o‘rganish, intellektual salohiyatni oshirish, liderlik qobiliyatlarini rivojlantirish hamda qat’iyat bilan o‘z oldiga aniq maqsadlar qo‘yish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi.
Shuningdek, fakultet koordinatorlarining asosiy vazifalari alohida ta’kidlanib, ular o‘zlariga biriktirilgan talabalarning muammo va takliflarini muntazam o‘rganib borishlari, rahbariyat bilan hamkorlikda ularning yechimlarini topishda faol bo‘lishlari zarurligi qayd etildi. Turli loyihalarni amalga oshirish orqali talaba-yoshlarni birlashtirish va ularga yetakchilik qilish muhim vazifa sifatida belgilandi.
Samimiy va ochiq ruhda o‘tgan muloqot davomida yoshlar o‘z taklif va tashabbuslarini ilgari surdilar. Ularni qo‘llab-quvvatlash yuzasidan tegishli mas’ullarga aniq ko‘rsatmalar berildi.

Open dialogue with youth — formation of the Rector’s leadership team
Today, the Rector of Urgench State University, Feruza Madrakhimova, held a meeting and open dialogue with a group of talented students and coordinators of the Youth Union.
It should be noted that the participants of the meeting became part of the “Rector’s Leadership Team,” established on the initiative of the Rector. This team aims to unite active, initiative-driven, and leadership-oriented students of the university and further develop their potential.
The meeting took place in a motivational atmosphere. The Rector provided students with important recommendations on continuous self-development, expanding reading habits, learning foreign languages, improving intellectual capacity, developing leadership skills, and setting clear and determined life goals.
In addition, the main responsibilities of faculty coordinators were emphasized. They were instructed to regularly study the problems and proposals of the students assigned to them, actively cooperate with the administration in finding solutions, and contribute to uniting students through the implementation of various projects while taking on leadership roles.
During the sincere and open dialogue, the youth presented their proposals and initiatives. Relevant officials were given specific instructions regarding their support.