Urganch davlat universitetida Xiva tumani hokimi Sardor Polvonov  tuman prokurori  Alisher Ro‘zmetov hamda tuman IIB boshligʻi Akmal Matchanov hamrohligida universitetida tahsil olayotgan xivalik talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Uchrashuvni universitet rektori Feruza Madrahimova ochib berib, yurtimizda yoshlarga yaratilayotgan keng imkoniyatlar haqida to‘xtaldi. Shuningdek, Sardor Polvonovning yosh, tashabbuskor rahbar sifatidagi faoliyati e’tirof etilib, u ko‘plab yoshlar uchun shaxsiy namuna ekani alohida ta’kidlandi, universitetimizni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchisi sifatida e’tirof etildi.
Samimiy va ochiq ruhda o‘tgan muloqot davomida hokim yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning tashabbuslarini rag‘batlantirish masalalariga to‘xtaldi. Talabalar tomonidan bandlik, tadbirkorlik va boshqa dolzarb yo‘nalishlar bo‘yicha berilgan savol hamda takliflar tinglanib, ularni qo‘llab-quvvatlash va amaliy yordam ko‘rsatish yuzasidan aniq fikrlar bildirildi.

Хоким Хивинского района Сардор Полвонов встретился со студентами из Хивы
В Ургенчском государственном университете хоким Хивинского района Сардор Полвонов совместно с прокурором района Алишером Рузметовым и начальником районного ОВД Акмалом Матчановым провёл открытую встречу со студентами из Хивы, обучающимися в университете.
Встречу открыла ректор университета Феруза Мадрахимова, которая рассказала о широких возможностях, создаваемых для молодёжи в нашей стране. Также была особо отмечена деятельность Сардора Полвонова как молодого и инициативного руководителя, являющегося личным примером для многих молодых людей, а также подчеркнуто, что он является успешным выпускником данного университета.
В ходе встречи, прошедшей в искренней и открытой атмосфере, хоким остановился на вопросах всесторонней поддержки молодёжи и поощрения их инициатив. Были выслушаны вопросы и предложения студентов по таким актуальным направлениям, как занятость, предпринимательство и другим, а также высказаны конкретные мнения по их поддержке и оказанию практической помощи.