Maktab o'quvchilari o'rtasida o'tkaziladigan ko‘p bosqichli fan olimpiadasining viloyat bosqichi bo‘lib o‘tdi
Bugun  Abu  Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi hamkorligida 2025/2026 o‘quv yili doirasida fizika, kimyo, biologiya hamda informatika va axborot texnologiyalari fanlari bo‘yicha ko‘p bosqichli fan olimpiadasining viloyat bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.
Mazkur bosqichda tuman (shahar) bosqichida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan iqtidorli o‘quvchilar faol ishtirok etib, o‘z bilim va salohiyatlarini namoyon etmoqda. Ishtirokchilar o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha nazariy bilimlari hamda amaliy ko‘nikmalarini sinovdan o‘tkazmoqda.
Olimpiada iqtidorli yoshlarni aniqlash, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash hamda kelgusida oliy ta’lim muassasalariga yo‘naltirish maqsadida tashkil etilgan.
Eslatib o‘tamiz, olimpiadaning yakuniy bosqichi 30-aprel kuni o‘tkaziladi.
Ma'lumot o'rnida, olimpiadaning yakuniy bosqichida 1-, 2- va 3-o‘rinlarni egallagan o‘quvchilar belgilangan tartibda Urganch davlat universitetiga imtihonsiz o‘qishga qabul qilinadi hamda kontrakt to‘lovlari qoplab beriladi.

Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни в сотрудничестве с Управлением дошкольного и школьного образования Хорезмской области проходит областной этап многоступенчатой предметной олимпиады по физике, химии, биологии, а также информатике и информационным технологиям в рамках 2025/2026 учебного года.
В данном этапе активно участвуют одарённые учащиеся, занявшие призовые места на районных (городских) этапах, демонстрируя свои знания и потенциал. Участники проходят испытания как по теоретическим знаниям, так и по практическим навыкам в выбранных направлениях.
Олимпиада организована с целью выявления талантливой молодёжи, её всесторонней поддержки, а также дальнейшей ориентации на поступление в высшие учебные заведения.
Напоминаем, что заключительный этап олимпиады состоится 30 апреля.
Для сведения: учащиеся, занявшие 1-е, 2-е и 3-е места в финальном этапе, в установленном порядке будут зачислены в Ургенчский государственный университет без вступительных экзаменов, а их контрактная оплата за обучение будет полностью покрыта.