Bugun Urganch davlat universitetida universitet rektori Feruza Madrahimovaning navbatdagi uchrashuvi IT yo’nalishlarida tahsil olayotgan yoshlar, xususan, Telekommunikatsiya texnologiyalari hamda Kompyuter injiniring fakultetlari talabalari bilan bo‘lib o‘tdi.
Rektor talabalar bilan muloqot davomida bugungi kunda yoshlarning ta’lim olishi uchun yaratilgan mavjud imkoniyatlar haqida to‘xtaldi, ayniqsa, raqamli texnologiyalar sohasining rivojlanib borayotgani, istiqbollari hamda bundan samarali foydalanish, xorijiy tillarni chuqur o‘rganish, raqobatbardosh mutaxassis bo‘lib yetishishlari muhim ekanini ta’kidladi.
Uchrashuv davomida talabalar tomonidan ilgari surilgan taklif va tashabbuslar tinglanib, ularni qo‘llab-quvvatlash hamda amaliyotga tatbiq etish masalalari muhokama qilindi. Jumladan, universitetda “Spin-off” laboratoriyalarini rivojlantirish, innovatsion loyihalar, robototexnika yo‘nalishida turli tanlovlar tashkil etish yuzasidan takliflar qo’llab-quvvatlandi. Ularni amaliyotga joriy etish bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

The Rector Met with Students Studying in IT Programs
Today, at Urgench State University, the next meeting of the university’s rector, Feruza Madrahimova, was held with students studying in IT-related fields, particularly those from the Faculties of Telecommunications Technologies and Computer Engineering.
During the discussion, the rector spoke about the opportunities currently available for young people to receive a quality education. She particularly emphasized the rapid development and future prospects of the digital technologies sector, the importance of making effective use of these opportunities, learning foreign languages in depth, and becoming competitive professionals in the labor market.
During the meeting, students’ proposals and initiatives were heard, and issues related to supporting and implementing them were discussed. In particular, proposals aimed at developing “Spin-off” laboratories at the university, promoting innovative projects, and organizing various competitions in the field of robotics received support. Relevant instructions were given to those responsible for putting these initiatives into practice.