Bugun Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati hokimi sovrini uchun oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida fan olimpiadasining viloyat bosqichi o‘tkazildi.
Dastlab olimpiadani universitetning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori G‘.Raximov ochib berib, barcha ishtirokchilarga olimpiada jarayonlarida muvaffaqiyat tiladi. Shuningdek, bunday nufuzli bilimlar bellashuvi yoshlarning ilmiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish hamda fanlarga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishda muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.
Oliy ta’lim muassasalarining saralash bosqichlarida yuqori natijalarga erishgan talabalar yakuniy bosqich doirasida test va yozma shakldagi sinovlarda ishtirok etib, o‘zaro bilim hamda mahorat borasida bellashdilar.
Ishtirokchilar oliy matematika, fizika, axborot texnologiyalari, biologiya, kimyo, O‘zbekiston tarixi, o‘zbek tili, rus tili, ingliz tili va psixologiya fanlari bo‘yicha o‘z bilim va ko‘nikmalarini sinovdan o'tkazdilar.

Сегодня в Ургенчском государственном университете состоялся областной этап предметной олимпиады на приз хокима Хорезмской области.
Олимпиаду открыл проректор по учебной работе Г. Рахимов, который пожелал всем участникам успехов в ходе соревнований. Он также подчеркнул, что подобное престижное интеллектуальное состязание играет важную роль в раскрытии научного потенциала молодежи и повышении интереса к науке.
Студенты, показавшие высокие результаты на отборочных этапах в своих высших учебных заведениях, приняли участие в заключительном этапе олимпиады, где соревновались в тестовых и письменных испытаниях, демонстрируя свои знания и навыки.
Участники проверили свои знания и компетенции по высшей математике, физике, информационным технологиям, биологии, химии, истории Узбекистана, узбекскому языку, русскому языку, английскому языку и психологии.