Bugun Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati hokimi sovrini uchun oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida fan olimpiadasining viloyat bosqichi o‘tkazildi.
Dastlab olimpiadani universitetning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori G‘.Raximov ochib berib, barcha ishtirokchilarga olimpiada jarayonlarida muvaffaqiyat tiladi. Shuningdek, bunday nufuzli bilimlar bellashuvi yoshlarning ilmiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish hamda fanlarga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishda muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.
Oliy ta’lim muassasalarining saralash bosqichlarida yuqori natijalarga erishgan talabalar yakuniy bosqich doirasida test va yozma shakldagi sinovlarda ishtirok etib, o‘zaro bilim hamda mahorat borasida bellashdilar.
Ishtirokchilar oliy matematika, fizika, axborot texnologiyalari, biologiya, kimyo, O‘zbekiston tarixi, o‘zbek tili, rus tili, ingliz tili va psixologiya fanlari bo‘yicha o‘z bilim va ko‘nikmalarini sinovdan o'tkazdilar.

Today, the regional stage of the Subject Olympiad for the Prize of the Governor of the Khorezm Region was held at Urgench State University.
The Olympiad was opened by Vice-Rector for Academic Affairs G. Rakhimov, who wished all participants success throughout the competition. He also emphasized that such a prestigious intellectual contest plays an important role in fostering young people's scientific potential and increasing their interest in academic disciplines.
Students who achieved high results in the qualifying rounds at their higher education institutions participated in the final stage, competing in both test-based and written examinations, where they demonstrated their knowledge and skills.
The participants tested their knowledge and competencies in higher mathematics, physics, information technology, biology, chemistry, the History of Uzbekistan, Uzbek language, Russian language, English language, and psychology.